Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Chodnik na Kwiatkowskiego pełen dziur i nierówności! Mieszkańcy proszą o remont! Będą musieli poczekać!

Zaczęło się od interwencji, którą do naszej redakcji zgłosił jeden z Czytelników. – W chodniku na Eugeniusza Kwiatkowskiego jest duża dziura. Od kilku miesięcy nikt nic z nią nie robi. Teraz tkwi w niej zieleniąca się gałąź. W zimie była niewidoczna. To cud, że nikt sobie nic nie zrobił – poinformował nas na początku kwietnia nasz czytelnik. O sprawę remontu chodnika, jezdni, a także niezabezpieczonej studzienki, zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Chodnik wzdłuż ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego w Ostrowcu Św., a także sama ulica, wymagają remontu od dłuższego czasu. W jezdni pełno dziur i kolein, a po opadach deszczu ulica zamienia się w sadzawkę. Na własnej skórze odczuwają to mieszkańcy tej części miasta, którzy tereny „po straj hucie” traktują jako miejsce na spacer z rodziną lub czworonogiem. – Nie raz zdarzyło się, że idąc chodnikiem zostałem ochlapany wodą przez przejeżdżające auto – mówi Janusz, mieszkanka tej części miasta. A to nie jedyny problem. Chodnik pełen jest dziur i nierówności. Są miejsca, w których zapadła się kostka. O złamanie czy skręcenie nogi nie trudno. 

Wygląda na to, że na remont mieszkańcy będą musieli jednak poczekać. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Przebudowa istniejącego chodnika wraz z jego poszerzeniem zostanie zrealizowana w ramach planowanej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski rozbudowy ul. E. Kwiatkowskiego, na odcinku od Alei Solidarności do ul. Ignacego Boemera. W roku bieżącym planowane jest przeprowadzenie procedury przetargowej i ewentualne rozpoczęcie prac budowlanych. Z uwagi na znaczny zakres inwestycji, który obejmuje również kompleksową przebudowę jezdni, realizacja zadania planowana w latach 2022/2023 – brzmi odpowiedź z Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., pod którą podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św.

Zgodnie z kosztorysem inwestorskim wartość zadania określona została na kwotę 3 763 359,41 zł. 

Zapytaliśmy także o niezabezpieczoną studzienkę, która, według naszego czytelnika od kilku miesięcy wymagała zabezpieczenia.  

– Po dokonaniu w dniu 13.04.2021 r. wizji w terenie stwierdzono, że zapadnięcie chodnika jest spowodowane uszkodzeniem infrastruktury podziemnej w postaci studzienki telekomunikacyjnej. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nie jest właścicielem przedmiotowej sieci. Informacja o uszkodzeniu studzienki i zaistniałym tym samym zagrożeniu została niezwłocznie przekazana właścicielowi infrastruktury telekomunikacyjnej, celem jej niezwłocznego zabezpieczenia i dokonania stosownej naprawy. Do obowiązków właściciela infrastruktury podziemnej należy m.in. zabezpieczenie stwierdzonych uszkodzeń elementów sieci – czytamy w odpowiedzi.

Dziura w studzience przy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego
fot. Czytelnik

Urząd Miasta potwierdził nam także, że to na właścicielu chodnika ciąży obowiązek letniego i zimowego utrzymania w postaci oczyszczania, odśnieżania, napraw zaistniałych uszkodzeń oraz ewentualnych remontów. 

–  Za stan techniczny chodnika odpowiada Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Należy zwrócić uwagę na fakt, że przedmiotowe zapadnięcie wynikło z przyczyn niezależnych od stanu technicznego chodnika – podsumowuje Anna Niedbała. 

Po naszej interwencji studzienka została naprawiona.
fot. Czytelnik


2 komentarze

2 Comments

 1. Gosc

  26 kwietnia, 2021 at 12:19

  Może ktoś by wreszcie sprzatnal ten chodnik tam jest tyle szkieł że nie da się przejsc

  • Uraura

   27 kwietnia, 2021 at 15:22

   Nie śmieć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this