Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Czy łącznik z ulicą Furmańską, to inwestycja drogowa, na którą czekają wszyscy ostrowczanie?

Ok. 7 440 000 zł to koszt budowy ulicy bocznej od ul. Jana Kilińskiego do łącznika ulic Leona Chrzanowskiego i Furmańskiej. Czy inwestycja, na którą z Polskiego Ładu środki pozyskała gmina, a której długość to 604 metry, to najbardziej priorytetowe zadanie drogowe i komu w głównej mierze będzie służyć? Czy i tym razem ucierpi przyroda „łąk denkowskich”? – To jest kolejny łącznik przy ulicy Kilińskiego. To jest też ukłon w stronę, jakby tej części magazynowo-hurtowo-przemysłowej, bo ulica Kilińskiego stanowi właśnie taki obszar – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne. Budowa łącznika ulic Furmańskiej i Leona Chrzanowskiego w Ostrowcu Św. 2021 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Budowa drogi bocznej od ul. Jana Kilińskiego realizowana w ramach zadania budżetowego pn.: Budowa publicznej drogi gminnej od ul. Kilińskiego do nowoprojektowanej ulicy łączącej ul. Furmańską z ul. Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni SMA, szerokości 7,0 m, chodników bezpośrednio przylegających do jezdni szerokości 2,0 m oraz oddzielonych od jezdni zieleńcem o szerokości 1,50 m. Budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,0 m oddzielonej od jezdni zieleńcem lub miejscami postojowymi. Zaprojektowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych, stanowiska postojowe o wymiarach 2,5×6,0m usytuowane równolegle w stosunku do krawędzi jezdni. Zakres robót obejmuje również wykonanie przebudowę zjazdów publicznych, budowę kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami oraz budowę oświetlenia ulicznego na całym odcinku budowanej drogi, objętej planowanym zamówieniem.

Jak czytamy w Specyfikacji Warunków Zamówienia, zakres prac obejmuje również wycinkę kolidujących drzew i krzewów, a także częściową przebudową urządzenia wodnego – Rowu Denkowskiego, czy roboty rozbiórkowe,  obejmujące rozbiórkę ogrodzeń na działkach.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. podczas styczniowej konferencji prasowej tak lokalizował miejsce tej  inwestycji. 

Zdjęcie ilustracyjne. 2021 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– I chcemy tym udrożnić przejazd tą ulicą, więc ja sobie pozwolę powiedzieć tak w kontekście zlokalizowanych sklepów obok: specjalistyczny sprzęt, taki ogrodniczo-sadowniczy, sklep na rogu i to jest właśnie ten odcinek, wzdłuż później restauracji, dawnej bazy transportowej Poczty Polskiej  z przebiciem do nowo wybudowanej drogi, łączącej targowicę z Chrzanowskiego – mówił prezydent.   

Dodał, że odcinek będzie miał 604 metry długości.  

– Z przebudową zjazdów, z okrawężnikowaniem, ze ścieżką rowerową, wydzieloną, z chodnikiem. Ciekawostką jest to, że tutaj też zrobimy miejsca parkingowe, które w Ostrowcu sa za darmo i też chcemy przy tej jezdni, równolegle do tej jezdni, zrobić takie miejsca o szerokości 2,5 na 6 metrów, żeby wydzielić takie miejsca do obsługi firm, do obsługi obiektów, które są przy tej ulicy – zaznaczył prezydent.

Otwartym pozostaje pytanie czy to najbardziej wyczekiwana inwestycja drogowa przez wszystkich ostrowczan?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this