Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Gmina zakupiła działkę przy Świętokrzyskiej! Co na niej powstanie?

Miasto Ostrowiec Św. dzięki wspólnej decyzji naszych radnych Rady Miasta Ostrowca Św. mamy dzisiaj pewność, że ten teren prawie siedmiu hektarów staje się własnością urzędu miasta – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Mowa o terenach w rejonie ulic Świętokrzyskiej, Żeromskiego i Kolejowej. Jak zapewniał prezydent teren najpierw zostanie uporządkowany, a następnie zagospodarowany m.in. pod rozwój bazy rekreacyjnej.

Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński i Anna Targowska naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tereny w rejonie ulic Świętokrzyskiej, Żeromskiego i Kolejowej do niedawna należały do Polskiej Spółki Cukrowniczej. Miasto zakupiło je za 102 tysiące złotych. 

Krajowa Spółka Cukrownicza S.A ogłosiła licytację (aukcję) na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni 6, 7081 ha wraz z prawem własności budynku, budowli i urządzeń, znajdujących się na tej nieruchomości. 

Uchwała w sprawie zakupu nieruchomości podjęta została przez radnych miejskich 31 sierpnia podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. 

– Pojawiło się ogłoszenie o licytacji tych sześciu hektarów, to jest dobry teren w obrębie miasta. Mamy dobre przykłady z takich rewitalizowanych obszarów, kiedy miasto podjęło się takich zadań przy ulicy Bałtowskiej, wspólnie z OTBS-em przy Gambo i teraz mamy nadzieję, że przy Żeromskiego ten teren zostanie uporządkowany. Bardzo atrakcyjna cena, ponad 100 tysięcy złotych za 6 hektarów, prawie 7 więc to jest kwota, która bardzo nas satysfakcjonuje i mam nadzieję, że takich zakupów będziemy jeszcze dokonywać – mówił podczas sesji, 31 sierpnia, Jarosław Górczyński. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Sw. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zakupione tereny, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego będą mogły zostać wykorzystane na: poprawę układu komunikacyjnego w mieście – utworzenie drogi łączącej ulicę Świętokrzyską i Kolejową, rozwój bazy rekreacyjnej dla ostrowczan, poszerzenie ogrodów działkowych, wykorzystanie istniejącej infrastruktury do retencji wody, a także tereny pieszo-jezdne.  

– Cena jest bardzo atrakcyjna i bardzo okazyjna, żal byłoby i grzech nie skorzystać z takiej możliwości, aczkolwiek jak powiedziałem miasto nie ma obowiązku skupowania terenów, nie jest to nasze podstawowe zadanie, ale myślimy w perspektywie dalekosiężnej, myślimy, żeby dla przyszłych pokoleń też zarezerwować pewne areały, żeby można kiedyś mieć do dyspozycji określone grunty – wyjaśniał prezydent Ostrowca Św.   

Jak zapewnia teren jest atrakcyjny i daje wiele możliwości zagospodarowania, jednak najpierw  zostanie uporządkowany.

Anna Targowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego w UM Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Obok mamy zbiornik wodny, wykorzystywany przez wędkarzy, możliwe będzie wykorzystywanie i w takich celach. Możliwość jest zagospodarowania jako tereny rekreacyjne, jako tereny zielone, ale jest też możliwość udrożnienia komunikacji, przebicia się w stronę ulicy Kolejowej od ulicy Świętokrzyskiej, więc takich pomysłów jest wiele. Dzisiaj mamy kupione do zasobów gminnych, nie chcemy wychodzić za szybko z inicjatywą co tu powstanie – tłumaczył Jarosław Górczyński, dodając, że zmienia się estetyka dzielnica Częstocice, a zakupione tereny uporządkowane zostaną do wiosny przyszłego roku.  

Anna Targowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta Ostrowca Św. nie ukrywa, że uporządkowanie zakupionego przez miasto terenu będzie wymagać sporo sił.

– Istotne jest to, że teren jest położony między dwiema ulicami Kolejową i  Świętokrzyską, co w przyszłości pozwoli na skomunikowanie dodatkowe tych ulic, a do tego tereny rekreacyjne, zbiorniki retencyjne po byłych zbiornikach cukrowni – podsumowuje Anna Targowska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this