Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św. i Starachowice zgłaszają swoje pomysły do Strategii Rozwoju Województwa!

Wczoraj w Politechnice Świętokrzyskiej, zainaugurowano cykl konsultacji społecznych Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. Swoje opinie, uwagi i postulaty przekazali mieszkańcy Kielc i powiatu kieleckiego. Teraz czas na spotkania konsultacyjne w kolejnych powiatach naszego regionu. Dziś w Starachowickim Centrum Kultury (ul. Radomska 21), z udziałem przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia odbyły się konsultacje społeczne z przedstawicielami powiatów starachowickiego i ostrowieckiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Konsultacje społeczne projektu Strategii, przygotowanej we współpracy z ekspertami, będą się odbywać do 30 września 2020 r. Do tego czasu swoje uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy województwa, jednostki samorządu terytorialnego, partnerzy społeczni i gospodarczy.

– Strategia jest spójnym planem działania w perspektywie najbliższych 10 lat. Rozpoczynając konsultacje tego projektu zapraszamy do otwartej dyskusji. Państwa opinie, uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przyjęty przez Sejmik pod koniec roku – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Zapis filmowy spotkania jest dostępny na kanale YouTube Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Kolejne spotkania konsultacyjne zaplanowano:

Dla powiatów skarżyskiego i koneckiego: 25 sierpnia 2020 r. godz. 10:00, Skarżysko – Kamienna, Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25.

Dla powiatów jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego: 27 sierpnia 2020 r. godz. 10.00, Jędrzejów, Miejskie Centrum Kultury, aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 3.

Dla powiatów sandomierskiego, opatowskiego i staszowskiego: 2 września 2020 r. godz. 10:00, Sandomierz, Zamek Królewski, ul. Zamkowa 12.

Dla powiatu ostrowieckiego: 3 września 2020 r. godz. 9.30, w Auli Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości przy ulicy Akademickiej 12 w Ostrowcu Św.

Dla powiatów buskiego i kazimierskiego: 4 września 2020 r. godz. 10:00, Busko-Zdrój, sala konferencyjna Sanatorium Marconi, ul. 1 Maja.

Udział w spotkaniach konsultacyjnych jest bezpłatny. W związku z wprowadzonym stanem epidemii i rozprzestrzenianiem się COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników spotkań, należy obowiązkowo dokonać zgłoszenia udziału elektronicznie na adres: strategia2030@sejmik.kielce.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz jeśli dotyczy – nazwy reprezentowanej instytucji). Ze względu na wielkość lokali, gdzie odbywają się spotkania, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie uczestnictwa zostanie wysłane na adres e-mail na tydzień przed spotkaniem.

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego znajduje się również projekt dokumentu wraz z formularzem, za pośrednictwem którego można zgłaszać online swoje uwagi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this