Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

Ponad 120 osób trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednej z nauczycielek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. – Dzisiaj o godzinie 8 rano dowiedziałam się, że wynik pozytywny ma jedna z nauczycielek, pracująca u nas w szkole. W związku z tym podjęliśmy wszystkie stosowne kroki, zmierzające do tego, żeby wprowadzić procedury, związane z ochroną dzieci całej naszej placówki – wyjaśnia Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor placówki.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudninewski/naOSTRO.info

Zakażona nauczycielka jest objęta izolacją od dzisiaj (niedziela, 27 września). Kwarantanną objętych zostało sześć oddziałów: jeden z nauczania wczesnoszkolnego, pięć pozostałych, to klasy starsze. 

W sumie pięciodniową  kwarantanną objętych zostało 120 uczniów, a także ich najbliżsi. 

Ponieważ zakażona nauczycielka miała prywatny kontakt z inną nauczycielką ze szkoły, ze względów prewencyjnych również i ona została objęta kwarantanną. Jak podkreśla Marta Dobrowolska-Wesołowska osoba ta nie ma objawów, wskazujących na zakażenie koronawirusem. 

Jutro (poniedziałek, 28 września) zapadnie decyzja jaką formą nauki objęci zostaną przebywający na kwarantannie uczniowie, czy będzie to nauka zdalna. 

– Zastanowimy się, czy będzie to praca online, w systemie zwykłym. czyli uczniowie będą uczyli się przez zdalne nauczanie, zgodnie  z rozkładem zajęć, czy będziemy stosowali system, który funkcjonował na początku  nie zawieszania działalności placówek, czyli w okolicach 20 marca,  kiedy przesyłane były materiały dzieciom do pracy samodzielnej – wyjaśnia dyrektor placówki.    

Podkreśla, że szkoła jest przygotowana do tego, żeby pracować w systemie zdalnym. Może prowadzić lekcje zdalne poprzez nauczycieli, którzy będą w pracy. Placówka od samego rana jest dziś dezynfekowana, a także ozonowana. Uczniowie, którzy jutro wrócą do szkoły będą mieli zapewnione bezpieczne warunki. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 17 nowych zakażeń, 6 ozdrowień!

FAKTY

Adam Karolik: Nie przesadzę jeśli powiem: „padamy na pysk”! Brakuje personelu, przybywa zakażonych pacjentów!

FAKTY

Mieszkał w nim dyrektor cukrowni, gościły elity, dziś niszczeje na oczach władz! Czy „pałac administratora” w Częstocicach podzieli losy willi przy Wardyńskiego lub domu Heinego?

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 639 zakażeń i 4 zgony!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this