Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Koronawirus w jednej z podstawówek! Zakażona nauczycielka!

Ponad 120 osób trafiło na kwarantannę po tym, jak u jednej z nauczycielek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. – Dzisiaj o godzinie 8 rano dowiedziałam się, że wynik pozytywny ma jedna z nauczycielek, pracująca u nas w szkole. W związku z tym podjęliśmy wszystkie stosowne kroki, zmierzające do tego, żeby wprowadzić procedury, związane z ochroną dzieci całej naszej placówki – wyjaśnia Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor placówki.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Św. Fot. Łukasz Grudninewski/naOSTRO.info

Zakażona nauczycielka jest objęta izolacją od dzisiaj (niedziela, 27 września). Kwarantanną objętych zostało sześć oddziałów: jeden z nauczania wczesnoszkolnego, pięć pozostałych, to klasy starsze. 

W sumie pięciodniową  kwarantanną objętych zostało 120 uczniów, a także ich najbliżsi. 

Ponieważ zakażona nauczycielka miała prywatny kontakt z inną nauczycielką ze szkoły, ze względów prewencyjnych również i ona została objęta kwarantanną. Jak podkreśla Marta Dobrowolska-Wesołowska osoba ta nie ma objawów, wskazujących na zakażenie koronawirusem. 

Jutro (poniedziałek, 28 września) zapadnie decyzja jaką formą nauki objęci zostaną przebywający na kwarantannie uczniowie, czy będzie to nauka zdalna. 

– Zastanowimy się, czy będzie to praca online, w systemie zwykłym. czyli uczniowie będą uczyli się przez zdalne nauczanie, zgodnie  z rozkładem zajęć, czy będziemy stosowali system, który funkcjonował na początku  nie zawieszania działalności placówek, czyli w okolicach 20 marca,  kiedy przesyłane były materiały dzieciom do pracy samodzielnej – wyjaśnia dyrektor placówki.    

Podkreśla, że szkoła jest przygotowana do tego, żeby pracować w systemie zdalnym. Może prowadzić lekcje zdalne poprzez nauczycieli, którzy będą w pracy. Placówka od samego rana jest dziś dezynfekowana, a także ozonowana. Uczniowie, którzy jutro wrócą do szkoły będą mieli zapewnione bezpieczne warunki. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this