Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Na Pułankach powstanie atrakcja dla rowerzystów! Miasto wyda na nią od 600 do 800 tysięcy złotych!

W granicach od 600 do 800 tysięcy złotych gminę Ostrowiec Św. kosztować będzie budowa pumptrack-ów na terenie osiedla Pułanki w Ostrowcu Św. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ograniczy się jedynie do przekazania terenu miastu – w jakiej formie? Jeszcze nie wiadomo. W ramach inwestycji powstaną trzy tory do wyczynowej jazdy rowerem, a także miejsce dla kibiców i na organizacji eventów. Czy pomysł przypadnie do gustu wszystkim mieszkańcom tej części Ostrowca Św.?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pumptrack to  specjalnie zaprojektowany tor  przeszkód, składającym się z wyprofilowanych zakrętów, garbów, muld,  małych hopek ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Największy w Polsce i Unii Europejskiej kompleks asfaltowych i rowerowych placów zabaw, znajduje się w Nowym Sączu i zajmuje powierzchnię blisko 6000 metrów kwadratowych. Cieszy się olbrzymią popularnością i głośno o nim nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Czy podobnie będzie w Ostrowcu Św.?

Tak prezentuje się kompleks w Nowym Sączu
Źródło: nowysacz.pl

 – Aura zimowa, ale nie przeszkadza nam to w planowaniu nowej inwestycji, nowej atrakcji, czegoś ciekawego, dedykowanego naszej młodzieży, uczniom, osobom, które chcą aktywnie spędzać czas. Chcemy wybudować na tym terenie, dzięki współpracy  z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową, zespół trzech torów – pumptracków do jazdy wyczynowej, do ćwiczeń, wymagających umiejętności równowagi. Przy tych torach chcemy też taką część eventową, komunikacyjną i również część dla kibiców, dla rodziców, dla osób, które będą chciały popatrzeć na umiejętności swoich podopiecznych, swoich dzieci – mówił podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w styczniu, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Pumptrack w Nowym Sączu jest największą tego typu atrakcją w Polsce i Unii Europejskiej
Źródło: nowysacz.pl

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że inwestycja kosztować będzie miasto  od 600-800 tysięcy złotych.   

– Tę kwotę chcemy podzielić na dwa  etapy, żeby nie obciążać budżetu miasta specjalnie i zrobić w tym roku największy tor – uniwersalny i w kolejnym roku dokończyć tą inwestycję. Tak jak powiedziałem to jest ukłon także m.in w stronę środowiska rowerowego. Chcę tutaj bardzo serdecznie podziękować temu środowisku. Bo naprawdę mamy dużą grupę, mocną grupę rowerzystów, którzy zachęcają, którzy pokazują, że warto aktywnie uprawiać tę dyscyplinę sportu i rekreacyjnie i zawodowo. W ramach tego mogę powiedzieć, że miasto w ubiegłym roku wybudowało wspólnie z powiatem ponad 3,5 km ścieżek rowerowych, a mamy tych ścieżek już w mieście naszym  26 km. Atrakcja na wiosnę, do końca kwietnia jeszcze jedna – powinniśmy odebrać skatepark w parku miejskim, też dedykowany osobom, które lubią jeździć na rowerach – dodał prezydent.  

Na osiedlu Pułanki powstanie pumptrack
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie poniesie kosztów budowy nowej atrakcji dla rowerzystów. Jej wkład ograniczy się do przekazania  terenu. 

–    Zapatruje się pozytywnie na to. Musimy jeszcze z panem prezydentem uzgodnić warunki przekazania terenu, eksploatacji w przyszłości tego obiektu i  myślę, że inwestycja zakończy się powodzeniem – mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni mieszkaniowej i dodaje, że inwestycja nie zagrozi istniejącemu już boisku.  

To kolejna z inwestycji wykonywanych przez OSM we współpracy z miastem. Wcześniej zrewitalizowano Park Spółdzielców, powstać mają także nowe parkingi wzdłuż  ulicy Jana Pawła II.

Czy nowa atrakcja przypadnie do gustu wszystkim mieszkańcom tej części Ostrowca Św.?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this