Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Po MAN-ie Lion City – Volvo 7900 Hybrid! MZK testuje kolejny autobus!

Volvo 7900 Hybrid, to nowy autobus, jaki po MAN-ie Lion City testowany jest na ulicach Ostrowca Św. Pojazd przyjechał do Ostrowca Św. prosto z podkrakowskiej Skawiny. Volvo 7900 Hybrid jest autobusem wyposażonym w dwa silniki, silniki elektryczny o mocy 204 KM i spalinowy diesela o mocy 240 KM. Przy umiejętnej jeździe autobusem można przejechać do 2 km na samym tylko silniku elektrycznym, co w ruchu miejskim od przystanku do przystanku jest bardzo istotne i pożądane przede wszystkim ze względu na emisję spalin.

Źródło: MZK Ostrowiec Św.

To już drugi model autobusu, który MZK Sp. z o. o. w Ostrowcu Świętokrzyskim ma okazje testować. O tym, że możliwość przetestowania nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej to dla Spółki okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi w tej branży przypomina Jarosław Kateusz, prezes MZK:

– Nasze testy skupiają się głównie na zużyciu paliwa oraz kulturze pracy całego pojazdu. Bierzemy pod uwagę opinie naszych kierowców i pasażerów, które związane są z ergonomią, estetyką wnętrza i komfortu pracy – informuje  Jarosław Kateusz. 

Źródło: MZK Ostrowiec Św.

Volvo 7900 Hybrid jest autobusem wyposażonym w dwa silniki, silniki elektryczny o mocy 204 KM i spalinowy diesela o mocy 240 KM. Przy umiejętnej jeździe autobusem można przejechać do 2 km na samym tylko silniku elektrycznym, co w ruchu miejskim od przystanku do przystanku jest bardzo istotne i pożądane przede wszystkim ze względu na emisję spalin.

W najnowszych wersjach tego modelu dostępy jest system umożliwiający programowanie trybu pracy napędu autobusu.

Przewoźnik ma możliwość zdecydowania, na których odcinkach trasy autobus porusza się tylko i wyłącznie na silniku elektrycznym. Jeśli na przykład autobus przejeżdża, przez ścisłe centrum, lub przez tereny zielone wówczas dany pojazd może poruszać się w czysto ekologiczny sposób czyli na włączonym silniku elektrycznym. Dzieję się to automatycznie bez zaangażowania uwagi kierowcy.

Źródło: MZK Ostrowiec Św.

Projekty „ Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” są realizowane w ramach dwóch etapów, ze wsparciem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Ich łączny koszt to niemal 47 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to ok. 34 mln zł.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this