Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Próbował ukraść metalowe rury! Nie uszło mu to na sucho!

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, który podejrzewany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z niezamieszkałych budynków w Ostrowcu Św. Ostrowczanin próbował ukraść metalowe rury, jednak spłoszył się, gdy ze sprawnej instalacji trysnęła woda. Przemoczonego, nietrzeźwego mężczyznę zauważył patrol policji. Ubranie wysuszył w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty.

fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

W miniony piątek, 25 września,  około godziny 13.30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że ktoś prawdopodobnie włamuje się do jednego z opuszczonych budynków na terenie miasta. 

– Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z wydziału prewencji, którzy szybko potwierdzili fakt włamania. Jak się okazało, nieznany wówczas sprawca wybił szyby w oknach, w ten sposób dostał się do wnętrza budynku. Tam usiłował dokonać kradzieży metalowych rur –  wyjaśnia ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Okazało się jednak, że  instalacja była sprawna, a w miejscu przecięcia trysnęła woda. Sprawca, spłoszony tą sytuacją oraz pojawieniem się zgłaszającego uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak po kilku minutach od zgłoszenia, patrolując przyległy teren mundurowi zauważyli przemoczonego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. 

W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 405 nowych zakażeń, 45 ozdrowień i 4 zgony!

FAKTY

Adam Karolik: Nie przesadzę jeśli powiem: „padamy na pysk”! Brakuje personelu, przybywa zakażonych pacjentów!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Funkcjonariusze ABW u organizatora Żywej Biblioteki!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 639 zakażeń i 4 zgony!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this