Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Przejazd na Żeromskiego od października w remoncie!

Z początkiem października na kierowców podróżujących ulicą Żeromskiego w Ostrowcu Św. czekać będą spore utrudnienia. Rozpocznie się bowiem przebudowa zlokalizowanego tam przejazdu kolejowo-drogowego. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie nowocześnie, bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo.

Przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Żeromskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Bardzo często nasi Czytelnicy pytają nas o remont przejazdu kolejowo-drogowego przy ulicy Żeromskiego, a konkretnie o datę rozpoczęcia prac. Codziennie, w godzinach szczytu w korku zatrzymuje się tam mnóstwo aut, dla wielu kierowców jest to droga alternatywna do wiaduktu na Alei 3 Maja. O to kiedy rozpocznie się remont przejazdy na Żeromskiego zapytaliśmy w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

– Rozpoczęcie przebudowy przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaplanowano w październiku. W okresie od  8 do 30 października planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Dla kierowców wyznaczone będą objazdy. O szczegółach kierowcy będą informowani z wyprzedzeniem – zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Dodaje, że dzięki przebudowie będzie nowocześniej, bezpieczniej, a przede wszystkim komfortowo. 

– Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Żeromskiego w Ostrowcu zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni płynniejszy przejazd pociągów i aut przez skrzyżowanie. Na przejeździe będzie nowe oświetlenie w technologii LED – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz. 

Tak działa przejazd kolejowo-drogowy kat. B
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Urządzenia będą uruchamiane automatycznie po najechaniu pociągu na czujnik umieszczony w torze.

Izabela Miernikiewicz zapewnia,  że przebudowa linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz jest realizowana w taki sposób, aby zapewniony był ruch pociągów pasażerskich i towarowych po jednym torze na przebudowywanych odcinkach. Aktualnie większość pociągów pasażerskich kursuje normalnie, jedynie dla jednej pary składów regionalnych uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku na odcinku Skarżysko-Kamienna –Ostrowiec Świętokrzyski. Rozkład jazdy można sprawdzić na portalpasazera.pl.

 Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wygoda i bezpieczeństwo podróży. O kilka minut skróci się czas przejazdu pociągów regionalnych na trasie Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Podróżni zyskują już wyższy komfort obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i komunikacji drogowej – podsumowuje Izabela Miernikiewicz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this