Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Przejazd na Żeromskiego od października w remoncie!

Z początkiem października na kierowców podróżujących ulicą Żeromskiego w Ostrowcu Św. czekać będą spore utrudnienia. Rozpocznie się bowiem przebudowa zlokalizowanego tam przejazdu kolejowo-drogowego. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie nowocześnie, bezpiecznie, a przede wszystkim komfortowo.

Przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Żeromskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Bardzo często nasi Czytelnicy pytają nas o remont przejazdu kolejowo-drogowego przy ulicy Żeromskiego, a konkretnie o datę rozpoczęcia prac. Codziennie, w godzinach szczytu w korku zatrzymuje się tam mnóstwo aut, dla wielu kierowców jest to droga alternatywna do wiaduktu na Alei 3 Maja. O to kiedy rozpocznie się remont przejazdy na Żeromskiego zapytaliśmy w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

– Rozpoczęcie przebudowy przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaplanowano w październiku. W okresie od  5 do 27 października planowane jest wyłączenie skrzyżowania dla ruchu samochodowego. Dla kierowców wyznaczone będą objazdy. O szczegółach kierowcy będą informowani z wyprzedzeniem – zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Dodaje, że dzięki przebudowie będzie nowocześniej, bezpieczniej, a przede wszystkim komfortowo. 

– Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Żeromskiego w Ostrowcu zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni płynniejszy przejazd pociągów i aut przez skrzyżowanie. Na przejeździe będzie nowe oświetlenie w technologii LED – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz. 

Tak działa przejazd kolejowo-drogowy kat. B
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Urządzenia będą uruchamiane automatycznie po najechaniu pociągu na czujnik umieszczony w torze.

Izabela Miernikiewicz zapewnia,  że przebudowa linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz jest realizowana w taki sposób, aby zapewniony był ruch pociągów pasażerskich i towarowych po jednym torze na przebudowywanych odcinkach. Aktualnie większość pociągów pasażerskich kursuje normalnie, jedynie dla jednej pary składów regionalnych uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku na odcinku Skarżysko-Kamienna –Ostrowiec Świętokrzyski. Rozkład jazdy można sprawdzić na portalpasazera.pl.

 Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wygoda i bezpieczeństwo podróży. O kilka minut skróci się czas przejazdu pociągów regionalnych na trasie Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Podróżni zyskują już wyższy komfort obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i komunikacji drogowej – podsumowuje Izabela Miernikiewicz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this