Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Szokujące zdjęcia z nowej bazy MZK! Jakie straty spowodował pożar autobusu?

12 września 2022 roku odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano nową bazę Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ulicy Jana Samsonowicza w Ostrowcu Św. Jej koszt to 11 835 000 zł. Tym bardziej szokujące są informacje i zdjęcia do jakich dotarliśmy. 5 grudnia 2022 r. właśnie na terenie nowej bazy MZK, a konkretnie w budynku nowej myjni doszło do pożaru autobusu. Jak się okazuje i jak twierdzi nasz informator (co potwierdzają udostępnione przez niego zdjęcia) ucierpiał nie tylko autobus ale również nowa myjnia. Kto poniesie koszt jej remontu? Czy zabezpieczony został monitoring ze zdarzenia i co było przyczyną pożaru?

fot. Czytelnik/Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na terenie nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w ubiegłym roku odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Ostrowca Św., a przed nowym obiektem sfotografował się Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. wraz z radnymi miejskimi. 12 września 2022 roku na terenie obiektu odbyła się konferencja prasowa.

– Dzisiaj ta załoga przejdzie na komfortowe warunki i za chwilę przesiądzie się do komfortowych samochód, ale to nie jest robione dla nich, to jest robione dla naszych mieszkańców,  to jest robione z myślą, aby pasażer w Ostrowcu Św., był zadowolony – mówił mówił wówczas Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

fot. Czytelnik
Konferencja prasowa na terenie nowej bazy MZK w Ostrowcu Św. 12 września 2022 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kilka tygodni później, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 15 grudnia 2022 roku zaznaczył z kolei:

– (…) Ja chcę podziękować państwu radnym, bo na przestrzeni ostatnich lat, dzięki państwu decyzji, naszej pracy, postawiliśmy tę bazę na nowo. Wybudowaliśmy piękny obiekt, zakupiliśmy nowoczesne autobusy. I to było państwa zasługą. Natomiast, ja bym chciał, i tu jest taka drobna uwaga do pana prezesa i całego Zarządu, żeby to wzięli pod uwagę i żeby poszanowali to, co Państwo i miasto wspólnie sprezentowało dla firmy. To taka drobna dygresja z mojej strony. Dziękuję bardzo – mówił prezydent.

fot. Czytelnik

Czy była to uwaga odnosząca się do pożaru, który miał miejsce 5 grudnia 2022 roku na terenie nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji?  Bowiem zgodnie z informacjami przekazanymi na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. „5 grudnia 2022 r. tuż przed godziną 23.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie bazy MZK przy ul. Samsonowicza w Ostrowcu Św. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych – 17 strażaków. Po przybyciu ratowników na teren akcji stwierdzono, że na placu MZK w budynku myjni doszło do pożaru autobusu, wewnątrz obiektu panowało silne zadymienie a pożarem objęty był tył pojazdu. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu środka gaśniczego na palącą się komorę silnika. Następnie otwarto bramy myjni w celu przewietrzenia pomieszczeń a po oddymieniu obiektu wydobyto autokar na zewnątrz i dogaszono. Pojazd i budynek sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. Akcja trwała prawie 2 godziny.”

Informacja o pożarze autobusu pojawiła się na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Wygląda jednak na to, że w pożarze ucierpiał nie tylko autobus. Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszego informatora, widać wyraźnie skutki pożaru, w tym zniszczenia do jakich doszło na terenie nowej myjni. Otwartym pozostaje pytanie jak doszło do pożaru, co w nowej myjni w środku nocy robił „wiekowy” autobus, czy zabezpieczony został materiał z monitoringu, znajdującego się na terenie obiektu, a przede wszystkim ile wyniosą straty i kto je pokryje? 

Wnętrze spalonego autobusu
fot. Czytelnik

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy również do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Św. Niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na naszym portalu. 

fot. Czytelnik

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this