Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Termin oddania do użytku szpitalnego lądowiska nie jest zagrożony! Trwają prace rozbiórkowe i wyburzeniowe!

Prace przy lądowisku, jakie znajdzie się na dachu skrzydła „C” Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone są zgodnie z harmonogramem, choć zmienna pogoda nie ułatwia wykonawcy robót na dachu. Rozebrany został szyb windowy, trwają też prace wyburzeniowe. Jak podczas konferencji podkreślał Adam Karolik, pełniący obowiązki dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala, termin oddania lądowiska do użytku (30 listopada) nie jest zagrożony.

Widok z dachu ostrowieckiego szpitala. 19 kwietnia 2021 r. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Trwają prace przy budowie szpitalnego lądowiska w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest Spółka Heli-Factor z Warszawy. 

–  Największe prace, największy hałas, największe zamieszanie jest w tej części niewidocznej. Został rozebrany całkowicie szyb windowy, w tej chwili są tam olbrzymie prace wyburzające, bardzo głośne. One przeszkadzają niewątpliwie w pracy szpitala. Oprócz utrudnienia z powodu braku windy, panuje tam chwilami nieznośny hałas, ale jest to konieczne do przejścia – mówi  Adam Karolik.   

Dyrektor wyjaśnia, że przebudowa windy powinna potrwać około miesiąca. Prace na dachu skrzydła „C” przerywane są z powodu zmiennej pogody. Dlatego też, aby nie tracić czasu  front robót został „przerzucony” na pracę w szybie windowym. Termin oddania do użytku lądowiska, czyli 30 listopada, zgodnie z deklaracją wykonawcy, nie jest zagrożony. 

Kolejny krok to prace na dachu, czyli  wykonanie wyniesienia dla helikopterów.  

Dzięki 5 milionom środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim na budowę lądowiska nie wyda nawet złotówki. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this