Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Ukradli… segment radiostacji  wojskowej i kolorofon z zasilaczem!

Dzisiaj (środa, 24 stycznia) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy wobec 42 i 47-latka. Obaj ostrowczanie podejrzani są o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. ich łupem padł segment radiostacji wojskowej oraz kolorofon z zasilaczem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

fot. Świętokrzyska Policja

Kilka dni temu ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta. Łupem włamywaczy padł segment radiostacji wojskowej oraz kolorofon z zasilaczem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 3200 złotych. 

W miniony poniedziałek, 22 stycznia ich skrupulatna praca i dociekliwość przyniosła efekty. Bowiem stróże prawa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat odpowiedzialnych za to przestępstwo. Byli to ci sami mężczyźni, którzy na początku grudnia zeszłego roku usłyszeli zarzuty za podobne przestępstwa. Obaj ostrowczanie trafili do policyjnej celi. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie zarówno z tego jak i poprzednich przestępstw, które teraz wróci do prawowitych właścicieli. Wczoraj (23 stycznia) zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego stanęli dziś (24 stycznia) przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św., który podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this