Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: W kilka chwil oszust wziął na niego kredyt! Ofiarami internetowych przestępców padają także młodzi!

Ofiarami telefonicznych i internetowych oszustów padają nie tylko seniorzy. Przekonał się o tym 26-letni ostrowczanin, który z powodu jednego SMS-a od fałszywej firmy kurierskiej najpierw zadłużył się na 16 000 zł, a potem z tego „nieplanowanego” kredytu stracił 2000 zł. – Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy – przypomina Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Zdjęcie ilustracyjne

Przestępcy internetowi ciągle modyfikują swoje metody działania. Coraz częściej oszuści podszywają się pod firmy kurierskie. Wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na którą należy się zalogować, co pozwala im wyłudzić środki  za pomocą konta bankowego.

W minioną niedzielę (1 listopada)  ofiarą takiego oszustwa padł 26-letni mieszkaniec Ostrowca Św.  Mężczyzna otrzymał  SMS-a od fałszywej firmy kurierskiej. Z jego  treści wynikało, że jego paczka została zatrzymana z powodu niedopłaty. Brakowało  50 groszy. W wiadomości podany był link do strony, gdzie należało się zalogować i uregulować płatność. Pech chciał, że mężczyzna w tym samym czasie oczekiwał na przesyłkę i niczego nie podejrzewając postępował zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Podczas logowania do aplikacji banku został poproszony o podanie swoich danych osobowych, loginu i hasła do konta. Wpisał również czterocyfrowy pin, którym zawsze się posługiwał. W trakcie logowania na konto bankowe strona internetowa, z którą się łączył wielokrotnie się zawieszała. Po chwili mężczyzna zamknął ją próbując ponownie się zalogować, jednak bezskutecznie. Wyświetlała się bowiem informacja o błędnym loginie i haśle.  Gdy 26-latek nabrał podejrzeń, że padł ofiarą oszustwa, było już za późno.  Skontaktował się z bankiem, a jego przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że na dane 26-latka ktoś uzyskał kredyt na kwotę ponad 16 000 złotych. Z konta zniknęły już 2000 złotych.

– Apelujemy  o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy – przypomina Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this