Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowieccy mundurowi świętowali w kameralnym gronie! Awanse otrzymało 68 z nich!

68 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało awanse na wyższe stopnie. W czwartek, 22 lipca miała miejsce uroczysta zbiórka związana z obchodami Święta Policji. Z uwagi na panujący stan pandemii, tegoroczne obchody były skromne i odbyły się w kameralnym gronie.

fot. Świętokrzyska Policja

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną obchody Święta Policji odbyły się w wąskim, kameralnym gronie, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie był to jednak powód, by uroczystość ta utraciła swoje prawdziwe znaczenie. 

– Mimo licznych obostrzeń i przeciwności ostrowieccy policjanci nadali jej charakter święta. W uroczystej zbiórce uczestniczyli awansowani funkcjonariusze, kadra kierownicza wraz ze stojącym na czele insp. Zbigniewem Wilkiem – Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podziękował podległym policjantom za zaangażowanie i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowieckiego oraz za rzetelną i sumienną służbę – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

fot. Świętokrzyska Policja

Wręczone zostały także awanse na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je aż  68 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Awansowani mundurowi  reprezentują wiele rodzajów policyjnych służb – od policjantów służby patrolowej, dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego po policjantów służby dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej. Stanowią  ogniwo łańcucha służącego zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

– Działalność każdego policjanta jest niezwykle ważna i stanowi o sile całej formacji. Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym – podsumowuje Ewelina Wrzesień.

fot. Świętokrzyska Policja

Delegacja mundurowych odwiedziła cmentarz przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie złożyła wieniec na grobie Michała Prymacza, starszego posterunkowego, który zginął na służbie podczas zamieszek 10 czerwca 1926 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this