Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowieccy policjanci apelują o ostrożność na drogach! Czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie pozostaje niezmiennie – czynnik ludzki!

Jak już informowaliśmy miniony weekend należał do jednych z najczarniejszych w powiecie ostrowieckim. Mundurowi apelują o większą ostrożność na drogach. – Ostatnie dwa wypadki śmiertelne, do których doszło na terenie naszego powiatu pokazują wagę problemu. Decydujący czynnik zagrożenia w ruchu drogowym dotyczy samych kierowców. Dlatego też przypominamy, że ich nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią – przypomina Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Policyjne statystyki, dowodzą, że najistotniejszym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie na drodze, pozostaje niezmiennie – czynnik ludzki. Rozwaga kierowców, podczas jazdy ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu – czyli to jak się zachowujemy, czy stosujemy się do przepisów ruchu, czy wsiadamy za kierownicę po alkoholu, czy uważamy na to co dzieje się na drodze, czy jesteśmy wypoczęci i życzliwi wobec innych użytkowników drogi. 

– Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niestety nie wszyscy kierowcy bezpiecznie docierają celu. O tym wszystkim muszą pamiętać również fani „dwóch kółek”. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Jednoślady nie posiadają pasów, czy poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie.

Ostrowieccy mundurowi po  raz kolejny apelują o rozwagę! 

– Pamiętajmy! Najwięcej zależy od nas samych i że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych – podkreśla Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this