Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecka seniorka straciła blisko 13 000 zł! Padła ofiarą fałszywej pracownicy banku!

Pomimo apeli policji, seniorzy wciąż padają ofiarą oszustów. W ubiegłym tygodniu 12 900 zł straciła 68-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta uwierzyła fałszywej pracownicy banku w historię o zagrożonych środkach finansowych na jej koncie.

Seniorka nie dała się oszukać Zdjęcie ilustracyjne The Stocks

Oszukana seniorka do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 8 września (piątek), która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że w godzinach dopołudniowych skontaktowała się z nią kobieta podająca się za pracownika banku. Kolejno poinformowała zgłaszającą, że zarówno jej środki zgromadzone na koncie są zagrożone i dla bezpieczeństwa winna je przelać na wskazany przez nią rachunek bankowy generując kod BLIK. Zaniepokojona sytuacją i niczego nie podejrzewająca kobieta uwierzyła w historię opowiedzianą przez oszustkę. Rozmówczyni zapewniała 68-latkę, że po zakończonych działaniach, odzyska swoje oszczędności, które przelała ze swojego i męża konta bankowego. Kobieta straciła łącznie 12 900 złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że pracownik banku nigdy nie poprosi Cię o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this