Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki szpital ponownie przeprasza?

– Dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje o wydłużonym okresie oczekiwania na wyniki badań rezonansem magnetycznym. Przepraszamy Pacjentów za zaistniałą sytuację. Mamy świadomość utrudnień, jakie ona wywołuje – czytamy w komunikacje dla pacjentów, datowanym na 10 sierpnia 2022 roku, pod którym niestety nikt się nie podpisał. Czy zmiana nazwy szpitala nie przyniosła jeszcze oczekiwanych zmian i kiedy „przysłuży się do wykreowania wizerunku szpitala, jako nowoczesnego podmiotu leczniczego, zapewniającego kompleksowy zakres usług medycznych”

Szpital w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Czy pacjenci ostrowieckiego szpitala mogą liczyć na szybką diagnostykę? Z komunikatu dla pacjentów, jaki zamieszczony został 11 sierpnia na profilu Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. w mediach społecznościowych płyną niepokojące informacje. Dyrekcja (choć pod dokumentem nie ma podpisu, ani pieczątki) informuje w nim o wydłużonym okresie oczekiwania na wyniki badań rezonansem magnetycznym. Przeprasza również Pacjentów za zaistniałą sytuację, dodając, że ma świadomość utrudnień, jakie ona wywołuje.

– Trudna sytuacja na rynku pracy specjalistów radiologii skutkuje wydłużenie oczekiwania na opis badania rezonansem magnetycznym na terenie całego kraju. Obecnie czas oczekiwania na opis badania w wielu przypadkach przekracza 6 tygodni. Liczba lekarzy – specjalistów radiologii jest zbyt mała w stosunku do możliwości technicznych i kadrowych w zakresie liczny wykonywanych badań. Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. zatrudnia specjalistów radiologii, ponadto w celu poprawienia sytuacji nawiązał współpracę z firmą PROVEGA – świadczącą usługi w dziedzinie interpretacji wyników badań drogą teleradiologii, jednak możliwości ich 150 lekarzy także są ograniczone, a sytuację pogarsza absencja urlopowa – czytamy w komunikacie. 

Źródło: FB Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.

Szpital deklaruje jednak, że w każdym przypadku na żądanie pacjenta wydany zostanie zapis badania na płycie CD przed opisem radiologa. 

– W wielu przypadkach może on pomóc lekarzowi prowadzącemu w podjęciu dalszych działań terepeutycznych. Dokładamy starań, by zatrudnić dodatkowego specjalistę radiologii co wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania. Nie dysponujemy aktualnymi informacjami na temat okresu oczekiwania na wynik badania w innych pracowniach rezonansu magnetycznego, ale  wiemy, że dotykają ich podobne trudności – brzmi komunikat.

Czy zmiana nazwy szpitala zgodnie z zapowiedziami Tomasza Kopca, dyrektora naczelnego ostrowieckiego szpitala, stała się  początkiem budowania marki szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim? Szpitala, który zgodnie z założeniami Programu Naprawczego przedstawionego na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego (4 marca 2022 roku) „powinien się kojarzyć dla obecnych i przyszłych pacjentów z miejscem przyjaznym, ale przede wszystkim miejscem, gdzie chory może liczyć na pomoc wysoko wykwalifikowanej kadry” ?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this