Znajdź nas na

FAKTY

Pasją aspiranta Rafała Dobrowolskiego są… militaria!

Każdy ma jakąś pasję. Aspirant Rafał Dobrowolski, ostrowiecki dzielnicowy swój wolny czas poświęca na zainteresowania związane z militariami. Służba w policji to zajęcie odmienne od innych zawodów. Sytuacje, w których dochodzi do narażania własnego życia potęgują stres. Praca w Policji wiąże się z nieregularnymi godzinami pracy, a to utrudnia wygospodarowanie czasu na realizację własnych zainteresowań. Ostrowiecki mundurowy znajduje jednak czas na rozwijanie swojego hobby.

Od 1998 roku aspirant Rafał Dobrowolski jest członkiem Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, Źródło: Świętokrzyska Policja

Wśród ostrowieckich mundurach nie brakuje osób z pasją. Jedną z takich osób jest asp. Rafał Dobrowolski, który od 2016 roku pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Od dziecka interesował się bronią, militariami oraz służbami mundurowymi. Od 1998 roku jest członkiem Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, organizacji paramilitarnej o podłożu historycznym, która kontynuuje tradycje przedwojennego „Strzelca”, którego korzenie sięgają 1910 roku. Do głównych celów organizacji należą: kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy związanej nie tylko z wojskiem i militariami, propagowanie wśród młodzieży wartościowych i jednocześnie aktywnych form spędzania wolnego czasu. W czasie zbiórek, obozów i rajdów dzielnicowy Rafał Dobrowolski pogłębiał swoją wiedzę i zainteresowania.

Aspirant Rafał Dobrowolski pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.
Źródło: Świętokrzyska Policja

To wszystko sprawiło, że po ukończonych studiach postanowił związać się zawodowo z mundurem i w 2010 roku wstąpił w szeregi Policji. Będąc funkcjonariuszem miał okazję brać udział w różnych szkoleniach strzeleckich, a także poznać różne rodzaje broni, które są na wyposażeniu Polskiej Policji. Zainspirowało go to do pogłębiania swojej wiedzy na temat broni palnej jej budowy oraz historii. 

W 2012 roku zdobył uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, a w 2015 roku został członkiem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej. Obecnie posiada jej kolekcję, którą sukcesywnie powiększa. Doświadczenie zdobyte podczas obcowania z bronią chętnie przekazuje kolegom w pracy zawodowej, a także strzelcom ze swojej jednostki.

Asp. Rafał Dobrowolski, który od 2016 roku pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Źródło: Świętokrzyska Policja

Jak twierdzi, przynależność do „Strzelca” nauczyła go dyscypliny, pracy w zespole, punktualności i ponoszenia odpowiedzialności za swoje postępowanie. Cechy te przydają się również w codziennej służbie dzielnicowego, gdzie każdą minutę w mundurze poświęca na pomoc lokalnej społeczności w rozwiązywaniu różnych problemów.

Na podstawie informacji z KPP w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this