Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Paula Słonecka odchodzi. Czy to już poważny kryzys?

Kolejna strata dla siatkarskiej drużyny kobiet KSZO Ostrowiec. Zespół opuściła Paula Słonecka. Zawodniczka skorzystała z zapisu, który w przypadku zaległości powyżej 30 dni, daje jej prawo do rozwiązania umowy. O jej decyzji poinformował wczoraj ostrowiecki klub.

fot. KSZO Ostrowiec

– Sport nieodłącznie wiąże się z tym, że zawodnicy\zawodniczki zmieniają barwy klubowe. Nie będę się tu rozwodził nad szczegółami transferów i rolą menadżerów, ale zasadniczo, każdy stara się wybierać dla siebie najlepszą ofertę – mówi Rafał Soboń, z KSZO Ostrowiec SA.

Zdaje sobie sprawę, że KSZO Ostrowiec ze swoim budżetem nie jest w stanie konkurować z ofertami niektórych klubów. Sytuacja klubu nie uległa jakiejś znacznej poprawie, a środki finansowe wpływają w różnych terminach, w różnych kwotach. Jeśli zawodnik ma możliwość zarabiać więcej, to z takiej oferty korzysta.

Podkreśla też, że prowadzone są rozmowy, by w miejsce zawodniczek które odeszły, zakontraktować inne siatkarki.

– Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do KSZO z Grot Budowlanych Łódź trafiła Koleta Łyszkiewicz, która w przeszłości reprezentowała już barwy KSZO. Chcemy uzupełnić skład i grać dalej. Warto też zauważyć, że mecz z Energą MKS Kalisz był pierwszym meczem przełożonym na wyraźną prośbę naszego klubu. Spotkania z Developresem i Radomką zostały przełożone na prośbę obu klubów – dodaje.

Paula Słonecka swoją seniorską karierę zaczynała w Ostrowcu Świętokrzyskim, reprezentując klub w sezonie 2011/2012. Później grała w Budowlanych Toruń i Karpatach Krosno, by przenieść się na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej, w barwach Trefla Proximy Kraków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this