Znajdź nas na

SPORT

PE w triathlonie – Brytyjczyk Dickinson i Niemka Knoll najlepsi w Kielcach!

Brytyjczyk Samuel Dickinson i Niemka Anabel Knoll zwyciężyli w zawodach Pucharu Europy w triathlonie, które rozegrano w Kielcach. Magdalena Sudak była szósta, a Maciej Bruździak zajął 11. miejsce.

Fot. Fb Agata Wojda

W kieleckiej eliminacji Pucharu Europy w triathlonie wystartowało blisko 160 zawodników i zawodniczek z 20 krajów Starego Kontynentu oraz Australii, Kanady i Chile. Trasa zawodów zlokalizowana była na terenach wokół kieleckiego zalewu. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 400 m, później czekała ich 8-kilometrowa jazda na rowerze i bieg na dystansie 2 km. W niedzielę rano odbyły się serie kwalifikacyjne, a po południu najlepszych 30 zawodników i zawodniczek wystartowało w finale.

Gwiazdą zawodów był trzykrotny medalista olimpijski Jonathan Brownlee. Brytyjczyk prowadził po pływaniu i jeździe na rowerze, ale ostatecznie zajął dopiero trzecie miejsce. Wygrał jego rodak Samuel Dickinson, który wyprzedził Niemca Henry’ego Grafa. Jedyny Polak startujący w finale Maciej Bruździak po dwóch pierwszych konkurencjach był ósmy i tracił zaledwie 8 sekund do prowadzącego wówczas Brownlee’ego. Ostatecznie wyścig ukończył na 11. miejscu, 24 sekundy za zwycięzcą. Tydzień temu w zawodach Pucharu Europy w Olsztynie był 14.

Fot. Fb Agata Wojda

„Poprawiłem się o trzy lokaty, a przecież zawody kieleckie były znacznie mocniej obsadzone. Mogłem być jeszcze wyżej, gdyby nie błąd w strefie zmian. Zostałem wtedy trochę z tyłu i musiałem gonić czołówkę. Mimo to, jestem bardzo zadowolony ze swojego startu” – powiedział Bruździak.

Wśród pań bezkonkurencyjne były Niemki, które zajęły wszystkie miejsca na podium. Zwyciężyła Anabel Knoll, drugie miejsce zajęła Franka Rust, a trzecie Julia Broecker. W finale wystartowało pięć Polek. Najlepiej z nich spisała się Magdalena Sudak, która była szósta.

„Mam ogromną satysfakcję, bo wyścig był niesamowicie ciężki. Jestem dumna ze swojego pływania, po którym byłam czwarta. Także po drugiej konkurencji byłam w czołówce, choć Niemki na rowerze jechały naprawdę świetnie. Szósta lokata na koniec sprawiła, że jestem bardzo zadowolona ze swojego występu” – podkreśliła Sudak.

Na 14. miejscu rywalizację ukończyła Aleksandra Ferchmin, Józefina Młynarska była 15., Joanna Woźniak 18., a Martyna Gajda 25.

Filip Szołowski, dyr. Polskiego Związku Triathlonu, był bardzo zadowolony z poziomu organizacyjnego imprezy i startu polskich zawodników. „Tłumy ludzi, nie spodziewałem się aż tak licznej publiczności. Świetna rywalizacja, do Kielc przyjechało wiele gwiazd tej dyscypliny sportu. Szóste miejsce Magdy i 11. lokata Maćka w tak doborowej stawce to naprawdę bardzo dobre wyniki” – podkreślił organizator imprezy.

Fot. Fb Agata Wojda

Prezydent Kielc Agata Wojda zaznaczyła, że organizowany w stolicy regionu świętokrzyskiego po raz pierwszy Puchar Europy w triathlonie był bardzo udaną imprezą.

„Jesteśmy trzecim miastem w Polsce, które było organizatorem tej imprezy. Bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, ogromne zainteresowanie publiczności. Doskonała promocja dla naszego miasta, tym bardziej, że od naszych zagranicznych gości słyszymy same pozytywne opinie” – powiedziała PAP Wojda.

Kolejna eliminacja Pucharu Europy w triathlonie rozpocznie się w piątek w Rzeszowie.

Wyniki Pucharu Europy w triathlonie

Mężczyźni

1. Samuel Dickinson (Wielka Brytania) 22.10

2. Henry Graf (Niemcy) 2 s straty

3. Jonathan Brownlee (Wielka Brytania) 3 s

4. Zalan Hobor (Węgry) 8 s

5. Paul Georgenthum (Francja) 12 s

6. Gergo Dobi (Węgry) 13 s

11. Maciej Bruzdziak (Polska) 24 s

Kobiety

1. Anabel Knoll 25.00

2. Franka Rust 3 s straty

3. Julia Broecker (wszystkie Niemcy) 9 s

4. Luna de Bruin (Holandia) 16 s

5. Tjasa Vrtacic (Słowenia) 17 s

6. Magdalena Sudak (Polska) 20 s

14. Aleksandra Ferchmin 45 s

15. Józefina Młynarska 47 s

18. Joanna Woźniak 52 s

22. Martyna Gajda (wszystkie Polska) 1.09 straty. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this