Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Cztery złote medale dla Klubu OS „Rywal”!

W sumie cztery złote medale przywieźli zawodnicy trenera Ernesta Krajewskiego z zawodów sportowych w Narciarstwie Biegowym i Biegach Na Rakietach Śnieżnych.

fot. Klub OS „Rywal”

W środę, 20 lutego, Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych przy współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych „Kryształki” z Kielc zorganizowało zawody sportowe w Narciarstwie Biegowym i Biegach Na Rakietach Śnieżnych.

Dyscypliny były rozgrywane w ramach Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Nasze miasto dumnie reprezentowali zawodnicy Klubu OS „Rywal” funkcjonującego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33.

fot. Klub OS „Rywal”

Zawodnicy rywalizowali na rożnych dystansach i osiągnęli następujące wyniki: Joanna Mazurowska – złoty medal na dystansie 50 m, złoty medal na dystansie 100 m; Kamil Podsiadło – złoty medal na dystansie 200 m oraz IV miejsce w biegu na 400 m; Dominik Ślusarz – złoty medal na 50 m, brązowy medal na dystansie 100 m.

Wszystkie biegi finałowe poprzedzone były eliminacjami, po których zawodnicy zostali przydzieleni do poszczególnych grup. W każdej z nich byli zawodnicy o zbliżonych możliwościach psychomotorycznych.

Najbardziej pasjonującą rywalizację w swojej grupie prowadziła Joanna Mazurowska o zwycięstwie, której zadecydowały setne sekundy.

fot. Klub OS „Rywal”

– Biegi na rakietach śnieżnych polubiłam od pierwszego treningu i bardzo chętnie wzięłam udział w zawodach – powiedziała już na mecie Joanna Mazurowska. – Nie spodziewałam się jednak takiego efektu i powrotu do domu z dwoma medalami. Byłam zmęczona, ale jednocześnie bardzo szczęśliwa z osiągniętego sukcesu – tłumaczy zawodniczka, dla której start w tego typu zawodach odbył się po raz pierwszy.

Jesteśmy pewni, że to nie ostatnie sukcesy wyjątkowych sportowców i jeszcze usłyszymy o ich osiągnięciach.

fot. Klub OS „Rywal”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this