Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pijani kierowcy wiozą śmierć! Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych podczas minionego weekendu!

Pijani kierowcy to plaga polskich dróg. Nie pomagają akcje prewencyjne, ani tłumaczenia Policji. Podczas minionego weekendu ostrowieccy mundurowi na terenie powiatu ostrowieckiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy kierował pojazdem marki Toyota mając ponad pół promila alkoholu. Drugi doprowadził do kolizji drogowej mając ponad 2,5 promila alkoholu. 30-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną sobotę, 7 marca, po godzinie 18.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej jednostki Policji w miejscowości Dobruchna zatrzymali do kontroli drogowej Toyotę. 66-letni kierujący w obszarze zabudowanym pędził bowiem z nadmierną prędkością. Jak się okazało mieszkaniec gminy Waśniów podróżował swoim autem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, bez uprawnień, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W niedzielę (8 marca) po godzinie 15.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rudka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki BMW. Zgłaszający relacjonował, iż niemieckie auto uderzyło w barierkę ochronną i wjechało do przydrożnego rowu. Mundurowi, którzy zjawili się na miejscu zdarzenia, zastali uszkodzone BMW oraz 30-latka. Od mężczyzny – mieszkańca gminy Kunów, wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że wsiadł on za kierownicę mając ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie przyznawał się, że to on prowadził pojazd. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this