Znajdź nas na

PO GODZINACH

Piknik Rodzina 800+ już w niedzielę w Chęcinach!

Występy cyrkowców, szczudlarzy, iluzjonistów. A do tego eurobangee, festiwal kolorów, stoisko z kolorowymi warkoczykami. Te i wiele innych atrakcji czekać będzie na mieszkańców województwa świętokrzyskiego w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia w godzinach od 13.00 do 19.00 przy Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Odbędzie się tam kolejny z wakacyjnych Pikników Rodzinnych – Rodzina 800+. Na wydarzenie zaprasza Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

Źródło: FB Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Podczas niedzielnego (13 sierpnia) pikniku będzie można skorzystać z wielu darmowych atrakcji. Zapraszamy na występy cyrkowców, szczudlarzy oraz iluzjonisty. Dla najmłodszych przygotowane będą dwie zjeżdżalnie, skakaniec, żyroskop, eurobungee, osiołki, z którymi można robić zdjęcia, festiwal kolorów z wykorzystaniem proszków holi, stoiska z warkoczykami i malowaniem twarzy, z bańkami mydlanymi i skręcanymi balonami oraz z watą cukrową, popcornem i lodami.  Nie zabraknie animacji, konkursów i koła fortuny z nagrodami. Dla uczestników pikniku przewidziano także strefę chillout z leżakami.

Swoje stoiska wystawią także: policja, straż pożarna, służba więzienna, nadleśnictwo, straż miejska czy inspekcja transportu drogowego.

Źródło: FB Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Jak przypomina Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach od 1 stycznia 2024 roku podniesieniu ulegnie kwota wsparcia polskich rodzin z 500 zł do 800 zł na każde dziecko, bez kryterium dochodowego. Rząd przeznaczył na program ponad 230 mld zł. Obecnie z programu korzysta blisko 7 mln dzieci.

Świadczenie będzie przysługiwać na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia: matce lub ojcu, rodzinie zastępczej, osobie prowadzącej rodzinny dom dziecka, opiekunowi faktycznemu dziecka – osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka, opiekunowi prawnemu dziecka, dyrektorowi domu pomocy społecznej oraz placówki opiekuńczo-wychowawczej. Rodzic po narodzinach dziecka nadal będzie mieć 3 miesiące na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this