Znajdź nas na

FAKTY

Po Ćmielowie także i w Ostrowcu Św. stanęły pojemniki na plastikowe nakrętki!

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o czerwonym serduszku, które stanęło przed Domem Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Ten niezwykły pojemnik na nakrętki, okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tego czasu wciąż zapełnia się nowymi nakrętkami nie tylko od mieszkańców gminy Ćmielów, ale i sąsiednich miejscowości, czy powiatów. Pojawiły się wówczas pytania kiedy takie serduszko stanie także w Ostrowcu Św. Od teraz pojemniki na nakrętki znaleźć można także w naszym mieście.

fot. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Ćmielowskie serduszko na nakrętki zmotywowało wielu mieszkańców powiatu ostrowieckiego, którzy w ten prosty sposób, zbierając plastikowe nakrętki, a następnie wrzucając je do pojemnika przy ćmielowskiej domu kultury,  mogą pomóc potrzebującym. Teraz już na miejscu,  pomagać  mogą także mieszkańcy Ostrowca Św. 

O ćmielowskim serduszku pisaliśmy tutaj:

Gmina Ostrowiec Św. zakupiła bowiem trzy pojemniki do zbierania przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego nakrętek wykonanych z tworzyw sztucznych. Jak w informacji prasowej poinformował Tomasz Gębka, zastępca naczelnika Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., ideą tych pojemników jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, że odpady, w tym przypadku plastikowe nakrętki mają realną wartość, a środki finansowe pozyskane w ten sposób można słusznie wykorzystać. Obsługą pojemników zajmie się jedna z ostrowieckich fundacji, najprawdopodobniej będzie to Fundacja Kolorowe Motyle (umowa jest w trakcie zawierania), która zebrane środki finansowe przeznaczać będzie na cele charytatywne i pomoc mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pierwsze z serc  zostało zamontowane na terenie Osiedla Ogrody przy ulicy Dziewulskiego (w rejonie PP nr 19 i PSP nr 5). Drugie serce zostało zamontowane przy Ostrowieckim Browarze Kultury. 

– Aktualnie analizujemy jeszcze lokalizację trzeciego serca. Chcemy, aby pojemniki spełniały swoją rolę i były łatwo dostępne dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jeżeli mieszkańcy do tej idei podejdą entuzjastycznie nie wykluczamy zakupu i montażu dodatkowych pojemników na terenie miasta – napisał Tomasz Gębka. 

Koszt jednego serca wynosi 2 860 zł brutto. Pojemność pojemników to  ok 0,5 m3. Wykonane są ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie i pomalowane w kolorze, jednoznacznie identyfikującym z miastem Ostrowiec Świętokrzyski. Dodatkowo na sercach umieszczony jest logotyp „Ostrowiec Świętokrzyski Miasto od Nowa”.  Na sercach będzie można także zamontować informację np. na jaki cel zostaną przeznaczone środki finansowe pozyskane z zebranych nakrętek. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this