Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Po trzech latach na stanowisku szefa MZ Adam Niedzielski odchodzi, ma go zastąpić Katarzyna Sójka!

Po trzech latach na stanowisku ministra zdrowa Adam Niedzielski odchodzi z resortu. Premier Mateusz Morawiecki przyjął we wtorek jego rezygnację. Propozycję objęcia funkcji szefa MZ otrzymała od szefa rządu Katarzyna Sójka.

Warszawa, 27.04.2023. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej o zwiększeniu nakładów na onkologię i szpitale, 27 bm. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

Premier informując we wtorek o przyjęciu rezygnacji Niedzielskiego podał, że jeszcze tego samego dnia wystąpi do prezydenta Andrzeja Dudy o dokonanie zmian w składzie Rady Ministrów.

„Chcę podziękować panu ministrowi Adamowi Niedzielskiemu, ponieważ podjął się tej arcytrudnej funkcji w momencie, kiedy wybuchła światowa pandemia. To był bardzo trudny czas, COVID-19, kiedy nowe, dodatkowe, bardzo skomplikowane zadania, których nikt wcześniej nie testował, nikt wcześniej się nie uczył, musiały być wykonywane” – powiedział szef rządu.

Wyraził nadzieję, że kompetencje zarządzania skomplikowanymi procesami, które nabył minister Niedzielski, będą jeszcze mogły być w przyszłości wykorzystane.

Premier wyjaśniał, że „czas kampanii wyborczej to okres, w którym trzeba być szczególnie wrażliwym na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo, nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej”.

Niedzielski został powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r. Wcześniej był m.in. prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Ma stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Katarzyna Sójka, która otrzymała od premiera propozycję pokierowania pracami MZ jest lekarzem i posłanką PiS. Jest absolwentką m.in. Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ kkr/ gb/ ak/ mir/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this