Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Podawali się za pracowników wodociągów. Okradli dwie seniorki z Ostrowca Świętokrzyskiego! Policja apeluje o rozwagę!

Na nic zdają się apele ostrowieckich policjantów, którzy ostrzegają przed podszywającymi się za elektryków, fałszywych krewnych, pracowników gazowni, wodociągów, czy urzędników – oszustów. Za każdym razem sprawdzajmy ich wiarygodność. Ofiarami złodziei są najczęściej osoby starsze, mieszkające samotnie. We wtorek, 2 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim sprawcy podający się za pracowników wodociągów ukradli biżuterię 79-letniej kobiecie, w innym przypadku – pod pretekstem podpisania dokumentów okradli 84-letnią mieszkankę miasta.

Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek, 2 lipca po raz kolejny ofiarami oszustów padły starsze osoby. Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 12.00, kiedy do mieszkania 79-letniej kobiety zapukał mężczyzna w towarzystwie kobiety. Podając się za pracownika wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia wodomierza weszli do mieszkania pokrzywdzonej, po czym wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety skradli biżuterię o wartości blisko 8000 złotych. Kiedy wyszli pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona.

Do podobnego zdarzenia doszło chwilę później, na innym osiedlu. Tym razem oszuści zapukali do mieszkania 84-latki pod pretekstem uzyskania informacji o sąsiadach oraz podpisania dokumentów. W tym przypadku wykorzystując nieuwagę seniorki sprawcy skradli jej pieniądze w kwocie 11 000 złotych.  

Policja przypomina, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby wkupić się w łaski domownika. Osoby te, prowadząc rozmowę przedstawiają się jako pracownicy instytucji cieszących się zaufaniem społecznym i kojarzących się pozytywnie. Po wejściu do mieszkania, w rozmowie z ofiarą okazują życzliwość i zrozumienie, tak aby wzbudzić zaufanie.

Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują podając się także za członków rodziny lub znajomych. Bądźmy czujni i podejrzliwi wobec nieznajomych, a przez telefon nie udzielajmy żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności.

Pamiętajmy, aby stosować się do podstawowych zasad:
– nie wpuszczaj nieznanej osoby do swojego domu!
– nigdy nie pokazuj zawartości swojego portfela osobie nieznanej!
– jeśli masz wątpliwości przed wpuszczeniem takiego pracownika zweryfikuj czy dana instytucja wysłała go do twojego mieszkania, żądaj dokumentu i zanotuj dane lub zadzwoń na Policję!
– nigdy nie pokazuj nieznanej osobie swoich oszczędności oraz miejsca, w którym przechowujesz wartościowe rzeczy!
– jeśli przez telefon rozmawiasz z osobą podającą się za krewnego sprawdź, czy dzwonił prawdziwy krewny oddzwaniając do niego lub kontaktując się z innymi członkami rodziny w tej sprawie!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Bezdomności nie mamy wypisanej na czole!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this