Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Podzielono środki z PFRON-u!

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na 2021 rok Samorząd Województwa Świętokrzyskiego miał do rozdysponowania ponad 9 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ponad 7 mln zł zostało przyznane dla organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej.

– W naszym województwie jest 6 takich Zakładów, których głównym celem działania jest rehabilitacja lecznicza, społeczna i zawodowa, pozwalająca osobom z niepełnosprawnościami uzyskać nowe umiejętności i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Udzielone dofinansowanie zapewni bieżące funkcjonowanie ZAZ – ów oraz umożliwi zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w bieżącym roku – informuje marszałek Andrzej Bętkowski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wicemarszałek Renata Janik dodaje, że z puli otrzymanych na 2021 rok środków, ponad 2 mln zł zostało przyznane na roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. Środki umożliwią wykonanie robót pozwalających rozszerzenie oferty i zwiększenie dostępności do rehabilitacji oraz podniesienia standardów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami w takich placówkach jak np. Domy Pomocy Społecznej, Szpitale czy placówki dziennego pobytu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this