Znajdź nas na

FAKTY

Podzielono środki z PFRON-u!

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na 2021 rok Samorząd Województwa Świętokrzyskiego miał do rozdysponowania ponad 9 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ponad 7 mln zł zostało przyznane dla organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej.

– W naszym województwie jest 6 takich Zakładów, których głównym celem działania jest rehabilitacja lecznicza, społeczna i zawodowa, pozwalająca osobom z niepełnosprawnościami uzyskać nowe umiejętności i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Udzielone dofinansowanie zapewni bieżące funkcjonowanie ZAZ – ów oraz umożliwi zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w bieżącym roku – informuje marszałek Andrzej Bętkowski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wicemarszałek Renata Janik dodaje, że z puli otrzymanych na 2021 rok środków, ponad 2 mln zł zostało przyznane na roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych. Środki umożliwią wykonanie robót pozwalających rozszerzenie oferty i zwiększenie dostępności do rehabilitacji oraz podniesienia standardów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami w takich placówkach jak np. Domy Pomocy Społecznej, Szpitale czy placówki dziennego pobytu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this