Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Pokażą jak zrobić palmę wielkanocną, opowiedzą o tradycjach! Gdzie? W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki!

Pierwsze warsztaty już 6 kwietnia. Rozpoczną się o godzinie 11.00. Kto nie wyobraża sobie Niedzieli Palmowej bez palmy, będzie miał okazję zrobić ją sam, przy niewielkiej pomocy i podpowiedzi organizatorski warsztatów Beaty Celebańskiej, edukatora muzealnego z Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć to jedyne 8 zł.

Źródło: naOSTRO.info

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. skąd wziął się zwyczaj święcenia palm w Niedzielę Palmową, a także jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana palma.

– Przy większej ilości osób chętnych do uczestniczenia w warsztatach na pewno zaszczycą mnie panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Po pierwsze nauczymy się robić kwiaty z bibuły, a różnymi zielonymi elementami typu bukszpan, różnego rodzaju trawy, będziemy się starali te palmy stworzyć – mówi Beata Celebańska. Zapowiada, że podczas tworzenia palm, każdy z uczestników będzie mógł wykazać się własną inwencją twórczą. Wszystko po to, aby te zakorzenione w polskiej tradycji dzieła miały swój indywidualny wygląd, a także zachowały charakter osoby, która je wykonała.

– Serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby choć na chwilę oderwać się od przedświątecznych porządków, na warsztaty do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki – dodaje Beata Celebańska.

Pierwsze warsztaty zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia, kolejne odbędą się 13 kwietnia – zarówno jedne, jak i drugie rozpoczną się o godzinie 11.00.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt zajęć to jedyne 8 zł (uczestnicy nie muszą mieć żadnych materiałów). Obowiązuje natomiast wcześniejsza rezerwacja pod nr 413304550, 669970499 lub na adres e-mail: sekretariat@krzemionki.info

– Po pierwsze, organizowane przez nas warsztaty to świetny pretekst, żeby zajrzeć do naszego Muzeum w Krzemionkach, po drugie nie mamy ograniczenia wiekowego. W naszych warsztatach mogą brać udział całe rodziny. Spędzić ten czas razem. Święta Wielkanocne mają także taki wymiar rodzinny. Po trzecie zawsze będzie można zgłębić wiedzę o tradycjach wielkanocnych różnych regionów naszego kraju – dodaje Beata Celebańska.

Źródło: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this