Znajdź nas na

FAKTY

Policjanci kontrolują galerie handlowe, sklepy i środki komunikacji zbiorowej! Powód? Przestrzeganie obostrzeń!

COVID-19 nie zwalnia tempa. Ostrowieccy policjanci prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. – W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu sprawdzają miejsca skupiające duże ilości ludzi takie jak galerie handlowe, sklepy i środki komunikacji zbiorowej – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi zwracają przede wszystkim uwagę na przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Jak wskazują podawane przez Ministerstwo Zdrowia statystyki, z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomina, że ostrowieccy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których głównym celem jest ograniczenie transmisji wirusa. 

Obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. podczas korzystania z komunikacji miejskiej, w galeriach handlowych oraz sklepach. Podczas kontroli mundurowi tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych restrykcji, a także zasadność zasłaniania ust i nosa.

Funkcjonariusze apelują, aby nie lekceważyć nadal obowiązujących obostrzeń. Przypominają, że noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja –  te proste, a zarazem istotne zachowania mogą uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem na COVID-19. 

– Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich – oficer prasowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this