Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pomoc dla szpitala w Ukrainie!

Marszałek Andrzej Bętkowski, radna Sejmiku Agnieszka Buras oraz sekretarz województwa Mariusz Bodo przekazali dziś do szpitala w ukraińskim Korostyszewie w Obwodzie Żytomierskim niezbędne środki czystości, maseczki, preparaty do dezynfekcji.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Z prośbą o pomoc zgłosił się do mnie Siergiej Rusecki, który jest radnym w Korostyszewie. Chcemy wesprzeć szpital, w którym brakuje środków czystości, środków do dezynfekcji, opatrunków, sprzętu medycznego, narzędzi, lekarstw. Właściwie brakuje wszystkiego i lista potrzeb jest bardzo długa – mówi radna Sejmiku Agnieszka Buras, która zainicjowała akcję pomocy.

Płyn chirurgiczny do dezynfekcji rąk, płyn do dezynfekcji powierzchni, płyn do dezynfekcji rąk, przyłbice plastikowe i maseczki chirurgiczne zostały przekazane z zasobów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

– Bardzo dziękujemy, że w tak trudnym czasie pomagacie nam, dziękujemy za wasze otwarte serca, pomoc, wsparcie i wszystko co robicie dla Ukrainy – mówią: Olena, Siergiej i Walentyna, którzy z powodu działań wojennych musieli opuścić swoje domy w Ukrainie. Pod swój dach przyjęła ich radna Sejmiku Agnieszka Buras.

Transport z potrzebnymi środkami do szpitala zostanie przekazany w ciągu kilku dni.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this