Znajdź nas na

PO GODZINACH

Postać w arabskim stroju o imieniu La’eeb oficjalną maskotką mundialu w Katarze!

Organizatorzy piłkarskich mistrzostw świata w Katarze zaprezentowali oficjalną maskotkę imprezy. To postać w arabskim stroju o imieniu La’eeb, która ma utożsamiać cieszącego się grą zawodnika o wysokich umiejętnościach.

epa09864058 La'eeb, the Fifa World Cup Qatar 2022 Mascot is presented at the start of the main draw for the FIFA World Cup 2022 in Doha, Qatar, 01 April 2022. EPA/NOUSHAD THEKKAYIL Dostawca: PAP/EPA.

Trudno jednoznacznie przetłumaczyć to słowo La’eeb. Organizatorzy turnieju zachęcają, aby każdy patrząc na maskotkę, zinterpretował ją na swój sposób. La’eeb zachęca wszystkich do wiary w siebie, jego nierozłącznym hasłem jest „Teraz jest wszystkim” (Now is all). Ma to właśnie przynieść wszystkim ludziom na świecie radość z futbolu.

„Cieszymy się, że możemy przedstawić La’eeba jako oficjalną maskotkę pierwszych mistrzostw świata FIFA na Bliskim Wschodzie i w krajach arabskich. Maskotka wywodzi się naszej tradycji” – powiedział jeden z członków komitetu organizacyjnego MŚ Khalid Ali Al Mawlawi.La’eeb to ubrany w tradycyjny strój arabski postać, z której twarzy emanuje zadowolenie, a w lewym ręku trzyma piłkę. Jej młodzieńczy duch, wszędzie gdzie się pojawi, będzie szerzył radość i pozytywne emocje.

„Jesteśmy pewni, że fani na całym świecie pokochają tę zabawną postać. La’eeb będzie odgrywać kluczową rolę, ponieważ będzie angażować młodych i starszych kibiców w dopingowanie podczas meczów” – dodał Al Mawlawi.

Organizatorzy zapewniają, że wkrótce fani będą mogli pobierać GIF-y przedstawiające La’eeba za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do pobrania będą dostępne również wygaszacze ekranów do laptopów i telefonów komórkowych.

Mundial w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada – 18 grudnia.(PAP)

mask/ pp/

Organizatorzy piłkarskich mistrzostw świata w Katarze zaprezentowali oficjalną maskotkę imprezy. To postać w arabskim stroju o imieniu La'eeb, która ma utożsamiać cieszącego się grą zawodnika o wysokich umiejętnościach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this