Znajdź nas na

FAKTY

Powiat ma środki na zakup ciągnika z kosiarką, nie ma na przebudowę drogi powiatowej w gminie Ćmielów?

Wygląda na to, że mieszkańcy Wiktoryna i Podgórza w gminie Ćmielów poczekają jeszcze na remont drogi powiatowej, przebiegającej przez ich miejscowości . Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego zadanie to (360 000 zł) wycofane zostało z realizacji. Powiat planuje za to dostawę ciągnika rolniczego wraz z kosiarką do utrzymania terenów zielonych (570 000 zł). O 81 624, 95 zł zwiększone zostaną dochody i wydatki związane z funkcjonowaniem Zespołu Placówek Wychowawczych „Nasz Dom” w Ostrowcu Św. który borykał się z trudnościami finansowymi. Jakie jeszcze zadania znalazły się w budżecie powiatu, a które wycofano z realizacji?

Zdjęcie ilustracyjne. Budynek, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego (czwartek, 21 kwietnia) radni powiatowi zadecydowali o pokryciu ujemnego wyniku finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Na ten cel zabezpieczono  6 299 630, 80 zł. Jednak to nie koniec zmian, jakie wprowadzone zostały do budżetu powiatu. 

Wprowadzono nowe zadanie inwestycyjne (roczne) „dostawa ciągnika rolniczego wraz z kosiarką do utrzymania terenów zielonych” w kwocie 570 000 zł. Jak czytamy w projekcie uchwały „przedmiotowy zakup wynika z konieczności i zapewnienia we własnym zakresie właściwego utrzymania terenów zielonych w pasach dróg powiatowych. Środki na ten cel zabezpiecza się z przychodów”,

Zwiększono wydatki na rozbudowę drogi powiatowej wraz z budową mostu w Małym Jodle o kwotę 849 059 zł. Środki na ten cel pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 254 718 zł, dotacji gminy Kunów w wysokości 370 002,65 zł, a także środków własnych w ramach wydatków bieżących na usuwanie skutków klęsk żywiołowych  kwocie 224 338,35 zł. Wydatki zwiększono również na remont drogi powiatowej w Nowej Dębowej Woli o kwotę 1 634 236 zł. Środki na ten cel zabezpieczono z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg –  1 006 914 zł, dotacji od gminy Bodzechów –  313 661 zł i środków własnych powiatu – 313 661 zł.

Wprowadzono nowe zadanie jednoroczne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Przeuszynie (gmina Ćmielów) w kwocie 400 500 zł. Do remontu dorzuci się gmina Ćmielów. Przekazana przez nią dotacja celowa wynosi bowiem 200 250 zł. Taką samą kwotę przekaże ze środków własnych powiat ostrowiecki. 

Niestety z realizacji wycofane zostało zadanie dotyczące przebudowy drogi powiatowe nr 0690T –  etap I w miejscowości Podgórze i Wiktoryn w kwocie 360 000 zł. Jak czytamy w projekcie uchwały, zadanie to nie zostało objęte dofinansowaniem z rezerwy ogólnej budżetu państwa i nie będzie realizowane.

425 236 zł trafi zaś do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.  na działania informacyjno-promocyjne, zakup wyposażenia oraz zakup pomocy dydaktycznych. 81 624,95 zł trafi do Zespołu Placówek-Opiekuńczo  Wychowawczych „Nasz Dom” w Denkowie. Jak informowaliśmy  placówka borykała się z trudnościami finansowymi.

Zmiana wynika z rotacji wychowanków oraz ze zmiany średnich miesięcznych wydatków przeznaczonych na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie powiatu ostrowieckiego. 

Zwiększono dochody i wydatki na zorganizowanie dodatkowych zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kwocie 1600 652 zł (środki na ten cel pochodzą z subwencji oświatowej). 

Wprowadzono również nowe zadanie inwestycyjne „dostawę samochodu terenowego dla potrzeb nadzoru nad gospodarką leśną” w kwocie 40 000 zł. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this