Znajdź nas na

FAKTY

Powiat ostrowiecki: Na 448 nauczycieli i pracowników szkół, 8 z pozytywnym wynikiem na COVID-19!

Wracamy do tematu testów przesiewowych na obecność koronawirusa, jakie wykonywane były w dniach od 11 do 17 stycznia dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół z terenu powiatu ostrowieckiego. Na 448 przebadanych pracowników szkół, pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymało 8 osób.

Zdjęcie ilustracyjne. 11 stycznia na terenie powiatu ostrowieckiego odbywały się testy na obecność koronawirusa. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od 11 do 17 stycznia na terenie powiatu ostrowieckiego odbywały się testy przesiewowe na obecność wirusa SARS-Cov-2 wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół z terenu powiatu ostrowieckiego. Wymazy pobrano łącznie od 448 pracowników szkół. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymało 8 osób co stanowi 1,8 proc. wszystkich badanych na nadzorowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. terenie. 

– Wyniki badań są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta, dodatkowo wszyscy badani zostali poinformowani o wyniku przez pracowników PSSE w Ostrowcu Św. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 zostały poddane obowiązkowej 10 dniowej izolacji domowej, a domownicy objęci kwarantanną 0 wyjaśnia w komunikacie Wioletta Adamczyk-Nowak,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przypomina także, iż sprawy związane z COVID-19 należy załatwiać za pośrednictwem całodobowej infolinii pod numerem +48 22 25 00 115 lub online w razie konieczności zgłoszenia osób z kontaktu poprzez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this