Znajdź nas na

PO GODZINACH

Prace ostrowczanina w „Galerii u Strasza” w Kielcach!

W „Galerii u Strasza” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 7 października o godzinie 17 zostanie otwarta wystawa prac fotografika Andrzeja Łady z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jego prace były prezentowane m.in. w Polsce, Belgii, Danii, we Francji, na Ukrainie. Swoje fotografie wystawiał także w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Jedna z prac Andrzeja Łady Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Łada urodził się  w 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 1973 roku pracował jako fotograf w Zakładach Metalurgicznych Huty Ostrowiec, wykonywał zdjęcia mikroskopowe struktur metali oraz był fotoreporterem gazety zakładowej. Od 1985 roku pracował w Zakładach Porcelany „Ćmielów”. Opracowywał sitodruki. Od 1980 roku aktywnie uczestniczy w ostrowieckim życiu artystycznym. Należał do „Grupy 10″ oraz „Grupy V”.

Był także organizatorem oraz komisarzem Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego Art Eko (Brody Iłżeckie – 1995 oraz Bałtów – 2001). W 1991 roku podjął pracę w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i zajął się fotografią. Jest kustoszem Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zorganizował 240 wystaw oraz komisarzem pięciu ogólnopolskich plenerów fotograficznych. Jest prezesem Fotoklubu „Galeria” MCK działającego od 2003 roku oraz autorem dziewięciu albumów fotograficznych. Artysta fotografuje głównie krajobrazy i zabytki. Oprócz fotografii jego pasją jest myślistwo. Z jego inicjatywy powstał album „Ostrowiec w starej fotografii”, w którym zamieszczono archiwalne zdjęcia ze zbiorów mieszkańców miasta. Jako członek Stowarzyszenia Dokumentalistów „Droga” jest autorem i wykonawcą projektu, którego celem jest uchronienie od zapomnienia dorobku twórczości miejscowych fotografików.

Głównym tematem twórczych zainteresowań artysty jest fotografia krajoznawcza, krajobraz, architektura zabytkowa i współczesna, dokument.

Zdjęcia ostrowczanina oglądać będzie można w „Galerii u Strasza” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach od 7 października. tego dnia bowiem, o godzinie 17 zostanie otwarta wystawa jego prac.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this