Znajdź nas na

PO GODZINACH

Pracownik szyty na miarę – trwa rekrutacja!

Do końca miesiąca trwa rekrutacja do nowego projektu „Pracownik szyty na miarę”. To nowy, pilotażowy projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, realizowany w partnerstwie z Wojewódzką Komendą Świętokrzyskich Ochotniczych Hufców Pracy.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Projekt skierowany jest do miro i małych przedsiębiorstw, które zmagają się z problemem znalezienia pracownika takiego, którego umiejętności i kompetencje byłyby dopasowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. W projekcie zatrudnienie znajdzie 50 osób bezrobotnych, którzy mają mniej niż 30 lat i są zarejestrowani w urzędach pracy.

Celem projektu jest dobór odpowiednich kandydatów do potrzeb pracodawcy – czyli tytułowe „uszycie pracownika” na miarę potrzeb przedsiębiorstwa.

Do udziału w projekcie zapraszamy:

  1. Mikro i małych przedsiębiorców z terenu województwa świętokrzyskiego, (zatrudniających do 49 pracowników), zainteresowanych przyjęciem na staż, a następnie zatrudnieniem młodych bezrobotnych, z wykorzystaniem wsparcia proponowanego w ramach projektu;
  2. Osoby bezrobotne, które:
  • nie ukończyły 30 roku życia;
  • są zarejestrowane w miejskim lub powiatowych urzędach pracy województwa świętokrzyskiego;
  • chcą podjąć staż i zatrudnienie, podnosić i rozwijać swoje kwalifikacje zawodowe.

Szczególnie zachęcamy osoby, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa oraz pracodawców, którzy zanotowali spadek obrotów wskutek wprowadzonych obostrzeń sanitarnych.

Projekt przewiduje: znalezienie dla uczestnika miejsca pracy dopasowanego do jego predyspozycji z gwarancją zatrudnienia na 9 miesięcy, wsparcie doradcy zawodowego, możliwość podniesienia umiejętności poprzez szkolenia zawodowe związane z wykonywaniem obowiązków na nowym stanowisku pracy.

KORZYŚCI DLA PRACODAWCÓW

KORZYŚCI DLA MŁODYCH UCZESTNIKÓW PROJEKTÓW

Aby przystąpić do projektu wystarczy zgłosić się do WUP lub OHP.

Dokumenty do pobrania

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this