Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Prezes PAP na konferencji „Media Przyszłości”: to agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach!

To agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach. To my jesteśmy źródłem informacji, a także jesteśmy najbardziej odpowiedzialni za jakość informacji – powiedział prezes PAP Wojciech Surmacz podczas otwarcia konferencji „Media Przyszłości”.

PAP/M. Kmieciński

Podkreślił, że „mamy wyjątkowe kompetencje, aby mówić i dyskutować o przyszłości mediów”. „Jeszcze tak jest, że tak naprawdę to agencje prasowe decydują o tym, co jest w mediach, to my jesteśmy źródłem informacji. Nasze informacje zasilają cały ekosystem mediów. Jesteśmy chyba najbardziej odpowiedzialni za jakość informacji oraz za to, jak te informacje wyglądają i jak wyglądać powinny” – wskazał.

Wojciech Surmacz zaznaczył, że „jest z tym coraz większy problem, co najmniej od kilku lat – od roku 2014, bo wtedy wybuchła brutalna, bezwzględna i bezlitosna wojna przeciwko Ukrainie, którą wypowiedziała Rosja”. „Od tamtej pory – szczególnie w Polsce i na Ukrainie – mamy do czynienia z bardzo dużym wyzwaniem, jakim jest walka z potężną falą nieprawdziwych informacji na temat tego, co się dzieje na Ukrainie i w Polsce. Musimy z tym walczyć i tłumaczyć całemu światu, jacy jesteśmy naprawdę” – podkreślił Wojciech Surmacz.

Zwrócił uwagę na to, że „musimy też tłumaczyć niestety cały czas, dlaczego Ukraina walczy”. „A Ukraina walczy dlatego, że nigdy nie należała do Rosji, jest niezależnym i suwerennym państwem. I takim powinna być” – zaznaczył. „Nawet teraz, kiedy do was mówię, na Ukrainie ginie człowiek. Ginie za nas – za to, że możemy dzisiaj rozmawiać, a później możecie o tym, co było na tej konferencji napisać lub nie napisać, ponieważ mamy wolność słowa. Musimy o tym pamiętać i mówić całemu światu” – podkreślił prezes PAP.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this