Znajdź nas na

FAKTY

Prokurator złożył wniosek o kasację od wyroku w sprawie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego!

Sprawą Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego zajmie się Sąd Najwyższy. 24 września prokurator wywiódł do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Kielcach z 31 maja 2021 roku utrzymującego w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, uniewinniający Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego od popełnienia zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów. Nie jest znany termin rozpoznania kasacji przez Sąd Najwyższy

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

– W kasacji zarzucono wyrokowi Sądu Okręgowego naruszenie przepisów prawa karnego procesowego, polegające na zaniechaniu dokonania przez Sąd wszechstronnej kontroli odwoławczej dokonanej przez Sąd I Instancji błędnej oceny relacji pomiędzy prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego, a dyrektorem Oddziału Remondis sp. z o. o. oraz błędnej oceny zaniechań i działań prezydenta podejmowanych w celu zagwarantowania firmie Remondis wyłonienia jej w postępowaniach przetargowych dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów odpadów komunalnych z terenu gminy Ostrowiec Świętokrzyski – wyjaśnia Tomasz Rurarz, Prokurator Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej. 

Ponadto w kasacji zarzucono wyrokowi Sądu I instancji naruszenie przepisów prawa karnego materialnego, polegające na wyrażeniu błędnego poglądu prawnego, iż „wykonawcą” w rozumieniu ustawy „Prawo zamówień publicznych nie jest dyrektor oddziału podmiotu biorącego udział w procedurze przetargowej. 

– Kasację przesłano do Sądu Okręgowego w Kielcach, który stwierdził, iż odpowiada ona warunkom formalnym i wraz z aktami przekazał ją Sądowi Najwyższemu. Nie jest znany termin rozpoznania kasacji przez Sąd Najwyższy – podsumowuje Tomasz Rurarz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this