Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Przedświąteczne spotkanie u bałtowskich seniorów!

Seniorzy ze Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” w Bałtowie potrafią celebrować każdą chwilę. Spotykają się, aby wspólnie świętować, bawić się, a także poznawać nowe zakątki kraju. Tydzień poprzedzający Święta Wielkiej Nocy to dla nich okazja do symbolicznego podzielenia się jajkiem, a także do rozmowy o przyszłości.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Działamy kolejny rok. Zmienił się skład naszego Zarządu.  Poczyniliśmy pewne ruchy kadrowe. Część osób zrezygnowała ze Stowarzyszenia ze względów osobistych. Są osoby, które pozostały. Pani Alicja Mroczek została wiceprezesem naszego Stowarzyszenia. bardzo Bardzo dobrze sobie radzi. Jest kreatywna, bardzo pomocna, mogę powiedzieć, że z marszu „przejęła stery” – wyjaśnia Małgorzata Kołodziej, prezes Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” w Bałtowie.

Bałtowscy seniorzy podjęli również współpracę ze Związkiem Emerytów i Rencistów z Ostrowca Św. i Ostrowieckim Stowarzyszeniem  „Pozytywnie Zakręceni”. Dzielą się posiłkami z osobami bezdomnymi. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Co czwartek gotujemy domowy obiad, który zawozimy do Ostrowca Św. Złożyli wniosek do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na 145 000 zł  na wyjazdy studyjne, warsztaty, koła zainteresowań, a także zakup akcesoriów do ćwiczeń. W planach mamy warsztaty plenerowe w Bieszczadach i na Mazurach. Mam nadzieję, że uda się nam pozyskać te środki. Perspektywy są. Spotykamy się co  czwartek,  przychodzi ok. 20 osób, po to aby pobyć ze sobą, porozmawiać. To budujące, że Stowarzyszenie wciąż jest potrzebne mieszkańcom Bałtowa i naszej gminy – wyjaśnia Małgorzata Kołodziej.

Seniorzy kultywują tradycje. Jednym ze spotkań integrujących seniorów jest Wielkanocne Jajeczko, na które każdy przygotowuje inny smakołyk.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To dla nas kolejna możliwość do spotkania, rozmowy, złożenia sobie życzeń. Jako seniorzy bierzemy też udział w Konkursie na najpiękniejsza Palmę Wielkanocną. Kwiaty robiliśmy od Bożego Narodzenia, a naszej palmie zabrakło 4 centymetrów do 3 metrów wysokości. Nie mogło nas zabraknąć na Kiermaszu Wielkanocny. Będziemy mieli pisanki i zakwas na żur – wylicza. 

Podkreśla, że warto się spotykać, a Stowarzyszenie to dla niej możliwość zapełnienia luki po pracy zawodowej. 

– Wszystkim mieszkańcom  okazji nadchodzących Świąt życzę spokoju, bo wiemy jaka jest sytuacja na świecie, miłości, dobroci, życzliwości ludzkiej i aby zawsze nas było jak najwięcej przy wielkanocnym stole, abyśmy nie zapominali o osobach starszych, które czekają na swoje dzieci i wnuki – podsumowuje. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this