Znajdź nas na

FAKTY

Przetarg rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięto przetarg na budowę kampusu laboratoriów Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Anna-Bud opiewająca na kwotę 104 mln 824 tys. zł.

Fot. Wizualizacja Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar (BDM Architekci)

To kolejny ważny krok w drodze do budowy laboratoriów GUM u zbiegu ulic Wrzosowej i ks. Jerzego Popiełuszki w Kielcach. Po poniedziałkowym podpisaniu porozumienia o zwiększeniu dofinansowania tej inwestycji ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, we wtorek, 10 listopada, rozstrzygnięto przetarg. Jako najkorzystniejszą zamawiający ocenił ofertę złożoną przez Firmę Budowlaną Anna-Bud. Opiewa ona na kwotę 104 mln 824 tys. zł.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę laboratoriów GUM został ogłoszony 17 lutego, swoje oferty złożyło 15 firm, wszystkie jednak przewyższały zarezerwowaną pierwotnie na ten cel kwotę. Konieczne więc było uzyskanie zgody Komisji Europejskiej na zwiększenie środków unijnych przeznaczonych na ten cel. Ostatecznie kwota wsparcia z funduszy europejskich na to przedsięwzięcie została zwiększona o 25,5 mln zł – do 165 mln zł. Całkowita wartość projektu, realizowanego przez Główny Urząd Miar wraz z konsorcjantem, którym jest Politechnika Świętokrzyska, to 188 mln 821 tys. zł.

W ramach projektu przewidziano w pierwszym etapie budowę sześciu laboratoriów badawczo-pomiarowych (akustyki, ultradźwięków i drgań, czasu i częstotliwości, długości, masy, termometrii, wsparcia przemysłu) wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i aparaturę. Strefa ta stanowić będzie zaplecze niezbędne do prowadzenia badań podstawowych, przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych, a także posłuży do rozpowszechniania na szeroką skalę wyników takich działań poprzez dydaktykę i otwarte bazy danych. Powstanie również pięć sal wdrożeniowo-dydaktycznych, dla ok. 20 osób każda, oraz zaplecze administracyjne i techniczne. Powierzchnia całkowita kampusu to 13 946 m kw. (w tym trzy kondygnacje nadziemne i jedna podziemna).

– Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia tej ważnej dla naszego regionu inwestycji – nie kryje zadowolenia marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Laboratoria GUM, które mają stać się centrum polskiej metrologii, to nasz wkład w rozwój regionu i wdrażanie tak potrzebnych świętokrzyskiej gospodarce rozwiązań innowacyjnych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this