Znajdź nas na

FAKTY

Przytulnie, nowocześnie i komfortowo! Tak wyglądają pokoje porodowe w starachowickim szpitalu!

– Za każdym razem gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa – napisał kiedyś norweski pisarz Jostein Gaarder. Nowe i komfortowe warunki dla rodzących kobiet przygotowano na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Źródło: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Jak na swojej oficjalnej stronie poinformował Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, zakończyła się modernizacja części Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Całkowitej metamorfozie uległa Sala Porodowa. Z myślą o komforcie rodzących kobiet oddano do użytku trzy klimatyzowane pokoje porodowe. Nowe wnętrza zapewniają  komfortowe warunki porodu oraz zachowanie pełnej intymności. 

Przed wykonaniem inwestycji oddział posiadał dwułóżkową salę porodową oraz przylegającą do niej salę porodów rodzinnych. Z tej przestrzeni powstały trzy odrębne pokoje porodowe oraz wspólny węzeł sanitarny, a także stanowiska dla personelu medycznego.

Źródło: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Nowo powstałe sale porodowe są klimatyzowane i w pełni wyposażone w urządzenia i sprzęt medyczny. W każdym pokoju wydzielono dwie strefy: relaksacyjną oraz do porodu. Pierwsza część wyposażona jest w sprzęty, które zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej pomogą kobiecie urodzić dziecko szybko i sprawnie dzięki aktywności podczas porodu. W salach znajdują się w drabinki, worki sako, piłki do ćwiczeń i szarfy umożliwiające odciążenie kręgosłupa, swobodne przyjmowanie różnych pozycji przez rodzącą i spontaniczne parcie w dowolnej pozycji w drugim okresie porodu. W każdej sali do dyspozycji kobiet znajduje się także wanna, umożliwiająca przyszłym mamom skorzystanie z odprężających właściwości ciepłej kąpieli, rozluźnienie mięśni, łagodzenie bolesności skurczów i możliwe przyspieszenie akcji porodowej. W drugiej strefie przeznaczonej do porodu znajdują się nowoczesne łóżka porodowe z regulacją wysokości oraz kąta nachylenia oparcia, zapewniające optymalne ustawienie w dowolnej pozycji preferowanej przez rodzącą oraz w pełni wyposażone stanowiska dla noworodków.

Źródło: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Modernizacja części Oddziału Położniczo–Ginekologicznego wyniosła 1 031 878 zł i w całości została pokryta ze środków tzw. funduszu covidowego. Zadanie inwestycyjne pn. ,,Modernizacja Sali Porodowej w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w związku z COVID-19” obejmowała utworzenie ścian działowych i wydzielenie trzech sal porodowych, utworzenie łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, a oraz szereg prac polegających m.in.: na położeniu posadzki, glazury ściennej, montażu ceramiki sanitarnej i wykonaniu instalacji technicznych.

Źródło: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Na podstawie: Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this