Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Przywiązali psa do drzewa. Przestraszone zwierzę uratowała Straż Miejska!

Pomimo licznych apeli Straży Miejskiej, a także Stowarzyszeń, działających na rzecz i dla dobra czworonogów wciąż są ludzie, którzy los zwierząt mają za nic. Przykładów nie trzeba szukać daleko…

fot. Straż Miejska Ostrowiec Świętokrzyski

Gdyby nie interwencja Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, ta historia mogła skończyć się tragicznie! Na przywiązanego do drzewa psa natrafili dzisiaj w rejonie ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim strażnicy miejscy. Wystraszone zwierzę było przywiązane cienkim drutem, który stanowił dla niego bezpośrednie zagrożenie życia.

Pies został natychmiast uwolniony i odłapany przez ZUM, po czym przewieziony do lecznicy. 

Strażnicy Miejscy apelują:

W przypadku jakichkolwiek informacji o potencjalnym właścicielu czworonoga, prosimy o kontakt na telefon alarmowy Straży Miejskiej 986 lub kontakt mailowy sm@um.ostrowiec.pl.

Znęcanie się nad zwierzętami, to przestępstwo. Przypomnijmy, że
USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt mówi:
Art. 6
1a. Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
7) używanie uprzęży, pęt, stelaży, więzów lub innych urządzeń zmuszających zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbędny ból, uszkodzenia ciała albo śmierć;
11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.
Art. 9a. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this