Znajdź nas na

SPORT

PŚ w skokach – szóste miejsce polskiej drużyny w Zakopanem, triumf Austriaków!

Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki zajęli szóste miejsce w drużynowym konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrali Austriacy, drudzy byli Słoweńcy, a trzecie miejsce zajęli Niemcy. Był to przedostatni element PolSKI Turnieju.

Zakopane, 20.01.2024. Polacy po zajęciu szóstego miejsca w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, 20 bm. (js) PAP/Grzegorz Momot

Austriacy, w składzie: Stefan Kraft, Jan Hoerl, Manuel Fettner i Michael Hayboeck, zdobyli łącznie 1146,6 pkt. Wygrali z przewagą 51,1 pkt nad drugimi Słoweńcami oraz 83,8 nad trzecimi Niemcami.

W sobotę zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Kraft, który skoczył 141 m i 138,5 m. Lider klasyfikacji generalnej PŚ uzyskał zawrotną notę 308,7 pkt. Patrząc na indywidualne wyniki czterech Austriaków było w czołowej ósemce.

Biało-czerwoni zajmowali piąte miejsce po pierwszej serii, ale ostatecznie spadli na szóste. Uzbierali w sumie 1037,5 pkt. Najlepiej z Polaków spisał się Zniszczoł, który skoczył 129,5 m i 138 m, uzyskując 269,1 pkt, co było 11. notą indywidualną.

W PolSKI Turnieju wciąż prowadzą Słoweńcy, ale Austriacy w sobotę zbliżyli się do nich na 2,4 pkt. Za nimi plasują się Niemcy, Japończycy i Norwegowie. Polacy zajmują szóste miejsce ze stratą 311,5 pkt do prowadzących Słoweńców.

Niedzielny konkurs indywidualny zakończy PolSKI Turniej, który obejmuje również wcześniejszą rywalizację w Wiśle i Szczyrku. Na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się ośmiu Polaków. Oprócz uczestników konkursu drużynowego będą to również Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Klemens Murańka.

Austriacy wygrali trzy z 12 drużynowych zawodów PŚ na Zakopanem. Był to pierwszy z trzech drużynowych konkursów w tym sezonie. Kolejne odbędą się w Lahti i Planicy.