Znajdź nas na

FAKTY

Rada Działalności Pożytku Publicznego kończy swoją kadencję!

Dobiegła końca IV kadencja Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. To ważny dla samorządu województwa organ doradczy, w sprawach dotyczących organizacji pozarządowych. W jej skład wchodzą przedstawiciele marszałka, sejmiku, wojewody oraz sektora pozarządowego. Dziś członkom Rady, za pracę i zaangażowanie podziękowali marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałkowie Renata Janik i Marek Bogusławski.

Członkowie Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku-Publicznego Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– IV kadencja Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła się dokładnie 3 lata temu – 7 czerwca 2018 roku – przypomniał marszałek Andrzej Bętkowski. I jak mówił – Przez ten czas Rada była organem konsultacyjnym, opiniodawczym, doradczym i inicjatywnym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w zakresie działalności pożytku publicznego, za co w imieniu Zarządu Województwa serdecznie Państwu dziękuję.

W skład Świętokrzyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 12 członków, w tym przedstawiciele: Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego oraz organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

Pamiątkowy dyplom odebrał Marek Bogusławski
Źródło: Urząd Marszałkowski Województw Świętokrzyskiego

– Dziękuję za każde spotkanie, za każde słowo doradcze, za Waszą aktywność, za inicjatywy, które podejmowaliście i za to, że byliście z nami przez tę kadencję – dziękowała wicemarszałek Renata Janik.

Podczas całej kadencji 2018-2021 Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego podjęła 70 uchwał, wyrażając swoją opinię w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, w tym m.in. kształtu Programu Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi. Rada opiniowała również ważne dla rozwoju województwa dokumenty, takie jak projekt Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2023+ oraz projekt Strategii Polityki Społecznej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030. Ponadto Rada nawiązała współpracę z Powiatowymi i Gminnymi Radami Działalności Pożytku Publicznego, uczestniczyła także w Konwentach Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego.

W ciągu ostatnich trzech lat Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego podjęła też szereg własnych inicjatyw, m.in. zorganizowała konkurs „100 inicjatyw na 100-lecie urodzin Jana Pawła II”, a we współpracy z  Konwentem Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz partnerami regionalnymi: Fundacją Aktywizacji i Rozwoju, Fundacją im. Stefana Artwińskiego oraz Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała „Wojewódzkie Spotkanie z Organizacjami Obywatelskimi. Spotkanie otwarte z NGO – woj. ŚWIĘTOKRZYSKIE”.

Pamiątkowy dyplom odbiera ksiądz Krzysztof Banasik
Źródło: Urząd Marszałkowski Województw Świętokrzyskiego

Jak przekonywał wicemarszałek Marek Bogusławski, który jako przedstawiciel Sejmiku uzupełniał w mijającej kadencji skład Rady – Chciałem podkreślić, że osoby które tworzyły ten zespół w znaczący sposób przyczyniły się do tego, aby naszemu obywatelskiemu społeczeństwu żyło się lepiej, za co również i ja serdecznie Państwu dziękuję. I jak dodał – To z pewnością nie jest ostatni dzień, gdy spotykamy się razem – wierzę, że nadal będziemy współpracować na różnych polach działalności publicznej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this