Znajdź nas na

FAKTY

Radni powiatowi z PiS #muremzapolskimmundurem! Będzie wspólne stanowisko klubów?

– Jako radni powiatowi z Klubu Prawa i Sprawiedliwości czuliśmy taką wewnętrzną potrzebę, aby pokazać jedność z tymi, którzy pełnią ciężką służbę na granicy w różnych warunkach atmosferycznych, atakowani przez imigrantów. W stanowisku, które przygotowaliśmy zawarliśmy m.in. to, iż w obliczu hybrydowego ataku na Polskę, krajowe spory polityczne powinny ustąpić miejsca porozumieniu ponad podziałami – wyjaśnia Zbigniew Duda, przewodniczący Klubu PiS w powiecie ostrowieckim. Stanowisko klubu odczytał podczas poniedziałkowej sesji (29 listopada). Zaproponował również, aby na najbliższej sesji wszyscy radni powiatowi podjęli w tej sprawie wspólną uchwałę.

Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego z 29 listopada 2021 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Tak jak to było widać na sesji w imieniu Klubu Radnych PiS zgłosiłem stanowisko popierające żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy straży granicznej i innych służby mundurowych, stzegących granicy Poski. Mamy w tej chwili naprawdę bardzo trudną sytuację na granicy wschodniej. Jesteśmy pod olbrzymią presją reżimu Aleksandra Łukaszenki. Powinniśmy pokazywać, że wspieramy nasze wojsko, wszystkie służby. Czuliśmy jako radni taką wewnętrzną potrzebę, aby pokazać jedność, że jesteśmy z tymi, którzy pełnią ciężką służbę na granicy w różnych warunkach atmosferycznych, często atakowanych przez imigrantów – wyjaśnia Zbigniew Duda, przewodniczący Klubu PiS.

Dodaje, że żołnierzom i służbom mundurowym  należy się olbrzymi szacunek, stąd też stanowisko, które stworzył wspólnie z Jarosławem Piotrem Kopański, kolegą klubowym.  

– Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego wyraża zdecydowane poparcie dla żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz innych służb mundurowych, strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy przekonani, że ich ciężka praca i zaangażowanie służy zapewnieniu bezpieczeństwa naszej Ojczyźnie, chroniąc jednocześnie wschodnią granicę Unii Europejskiej.

Zbigniew Duda, radny z Klubu PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Stoimy również na stanowisku, iż w obliczu hybrydowego ataku na Polskę, krajowe spory polityczne powinny ustąpić miejsca porozumieniu ponad podziałami. W sytuacji zewnętrznego zagrożenia, bezpieczeństwo państwa i jego obywateli jest wartością, którą kierować powinni się wszyscy Polacy.

Uznając obronę granicy polskiej za sprawę nadrzędnej wagi, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wskazuje jednocześnie na obowiązek humanitarnego traktowania wszystkich osób, które się na niej znalazły. Mamy świadomość, że wielu migrantów zostało oszukanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki i wykorzystanych w jego rozgrywkach przeciwko Polsce.

Żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji oraz pozostałych służb! Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego składa Wam gorące podziękowanie za trud i poświęcenie – brzmi stanowisko radnych z Klubu PiS. 

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zbigniew Duda zaapelował podczas poniedziałkowej sesji do radnych z Klubu  KWW Jarosława Górczyńskiego o wsparcie tego stanowiska lub utworzenie podobnego stanowiska, jeżeli uważają, że inicjatywa jest słuszna.

Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieciego podkreślałą, że Klub radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego nie miał możliwości wcześniejszego zapoznania się ze stanowiskiem radnych klubu PiS. Uważa bowiem, że mogłoby być to wspólne stanowisko radnych  powiatowych bez rozdziału na klubu.

– Są takie rzeczy, które powinny być poza polityką, są pewne nasze tradycje, nasze wychowanie, nasze poglądy. Wolałabym, żeby było to stanowisko wspólne dwóch klubów jako radnych powiatu ostrowieckiego – mówiła Marzena Dębniak.  

Marcin Jabłoński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pod stanowiskiem przedstawionym przez Klubu PIS podpisuje się także Marcin Jabłoński, radny powiatowy niezrzeszony. 

– Jestem za tym, żeby wspierać służby mundurowe strzegące naszych granic – mówi radny.

Zbigniew Duda zaproponował, aby na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego podjąć uchwałę, dotyczącą wspólnego stanowiska radnych w tej sprawie. W wtorek projekt uchwały złożył do przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego.  

Najbliższa sesja planowana  jest w okolicach 10 grudnia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this