Znajdź nas na

FAKTY

Rodzice Szymona Sternika: Wróciliśmy bezpiecznie do domu! Jesteśmy szczęśliwi!

Tak jak tydzień temu poinformowali na profilu „Szymusiowe Serduszko” rodzice małego Szymona, wczoraj (3 marca) wrócili do domu. – Wróciliśmy bezpiecznie do domu. Jesteśmy szczęśliwi – napisali rodzice chłopca, dziękując wszystkim za pomoc i wsparcie. Przypomnijmy, że w sercu dwulatka znajdowało się 20 ubytków, przez które krew przedostawała się do płuc. Dzięki skomplikowanej operacji w Genewie udało się „zamknąć” wszystkie niezbędne ubytki. Teraz przed Szymonem rehabilitacja i leczenie, na które również będą potrzebne środki.

Źródło: FB „Szymusiowe Serduszko”

– Wróciliśmy bezpiecznie do domu. Jesteśmy szczęśliwi! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w tej nierównej walce. Dziękujemy tym, którzy nawet na chwilę nie przestali wierzyć, że ta przygoda uda się z takim zakończeniem – poinformowali wczoraj za pośrednictwem profilu na Fb „Szymusiowe Serduszko” rodzice Szymona Sternika. 

Przypomnijmy, że 17 lutego chłopiec przeszedł  kilkugodzinną operację, podczas której udało się zamknąć wszystkie niezbędne ubytki. Zostały tylko dwa, które nie będą miały znaczenia w przyszłości.

Dzięki pomocy mieszkańców gminy Ćmielów, powiatu ostrowieckiego, wielu instytucji, fundacji, osób prywatnych również z całej Polski, udało się zebrać potrzebne środki.

Szymon urodził się bowiem z wadą serca w postaci zwężenia cieśni aorty i licznymi ubytkami przegrody międzykomórkowej. Wada ta spowolniła jego rozwój fizyczny, urodził się, ważąc zaledwie 1780 gramów. Musiał być podłączony do specjalnej aparatury do momentu aż osiągnie 2 kilogramy i wtedy będzie mógł przejść operację ratującą życie.Po długiej rehabilitacji  nadszedł czas na kolejną operację – pełną korektę. Niestety po wnikliwych badaniach, lekarze w Polsce stwierdzili, że ubytki w sercu Szymona są tak liczne i w tak trudno dostępnych miejscach, że nie mogą zaproponować pomocy i podjąć się leczenia.Wtedy z pomocą  przyszli  kardiochirurdzy z Genewy.

Operacja w Genewie to jednak nie koniec walki o zdrowie i sprawność. Chłopiec potrzebuje stałego wsparcia, aby kontynuować leczenie i rehabilitację po zabiegu.

Każdego z nas czeka rozliczenie się z PITem za rok 2020. Każdy z nas może przeznaczyć 1% z naszego podatku na cele dobroczynne i również można taki podatek przeznaczyć dla małego Szymka.

KRS 0000382243 „1808 pomoc dla Szymona Sternika”

Źródło: FB Szymusiowe Serduszko

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this