Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Rozpoczynają przygotowanie do startu! Niebawem zobaczymy, co potrafią!

Podczas czwartkowej konferencji prasowej na hali przy ul. Świętokrzyskiej poznaliśmy nowe zawodniczki KSZO Ostrowiec Św. razem z kadrą trenerską – Łukaszem Marciniakiem i jego asystentem Mikołajem Mariaskinem. Skład nowego zespołu to praktycznie nowe siatkarki, które nie grały w poprzednim sezonie w klubie KSZO Ostrowiec Św. Już niebawem zobaczymy, co pokażą kibicom na parkiecie. Do rozpoczęcia rozgrywek niespełna dwa miesiące, jednak przed nami jeszcze towarzyski turniej czterech drużyn.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Chyba każdy z kibiców ostrowieckiej siatkówki jest żądny zwycięstw. Niesmak po ostatnim sezonie pozostał dlatego przed całkowicie nową drużyną nie lada wyzwania.

– Chcemy zwycięstw i powrotu KSZO Ostrowiec Św na parkiety ekstraklasy siatkówki kobiet to najczęściej powtarzane wśród kibiców zdanie.

Sytuacja finansowa klubu w zeszłym sezonie nie była dobra. Klub nie potrafił się wywiązać finansowo z kontraktów z poprzednimi siatkarkami. Jak będzie teraz?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z wypowiedzi kadry trenerskiej można wywnioskować, że wszyscy w zespole są bardzo zmotywowani i głodni gry. Trener Łukasz Marciniak podczas konferencji mówił, że odliczali dni kiedy będą mogli z siatkarkami rozpocząć przygotowania do sezonu.

– Bardzo się cieszymy, że możemy już zacząć przygotowania. Udało się nam zbudować młody skład, bardzo ambitny perspektywiczny. Możemy dobrze popracować i ściągnąć dużo ludzi na halę – powiedział podczas konferencji prasowej Łukasz Marciniak, trener ostrowieckiej drużyny.

Po czym dodał, że obiekty na których przyszło mu pracować z drużyną są na bardzo wysokim poziomie: hala sportowa, Gutwin, Rawszczyzna.

– Czego chcieć więcej, tylko pracować – podsumował Łukasz Marciniak.

Tego samego zdanie jest asystent trenera Mikołaj Mariaskin, który przyznał, że ostrowieckie obiekty sportowe, to najlepsze na jakich przyszło mu pracować.

– Pierwsze moje wrażenia są bardzo pozytywne pod względem organizacji, to będzie najlepsze miejsce, gdzie będę mógł pracować. Świetne obiekty. Mamy ciekawy zespół, który dobraliśmy, jak chcieliśmy. Rywale „nie spali” i liga jest bardzo mocna, mam jednak nadzieję, że będzie nam się dobrze pracować – podsumował.

Prawda jest taka, że hala sportowa, basen, czy las nie zagrają za siatkarki. Przed nimi ciężka praca i odbudowa zaufania jakie stracił poprzedni zespół. Mimo, że obecne zawodniczki nie są winne utraty zaufania, to właśnie one na parkiecie będą musiały je odzyskiwać za zarząd klubu, sytuację finansową i puste trybuny.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Władze klubu podkreślają dość mocno, że chcą nawiązać ścisłą współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego i regularnie wprowadzać kolejne młode zawodniczki do pierwszego zespołu.

– Przede wszystkim chcielibyśmy zacząć lepiej współpracować z zawodniczkami zSMS-u. Zapraszać je na treningi i powoli przygotowywać je do gry w pierwszym zespole. Chcemy nawiązać ścisłą współpracę z zespołem i powoli je wprowadzać do pierwszej 12. Planujemy, a właściwie jesteśmy w trakcie rozmów i ustalaniu pewnych szczegółów. Rozmawiamy z trenerami i dyrekcją, bo oni na co dzień pracują z tymi zawodniczkami i dlatego chcemy także współpracować z kadrą trenerską SMS – podkreśla trener KSZO Ostrowiec Św.

Do rozpoczęcia ligi pozostało niespełna dwa miesiące. Wszyscy z niecierpliwieniem czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Czas pokaże czy zmiany jakie zaszły w klubie KSZO Ostrowiec Św. przyniosą spodziewany skutek. Czy w tych dziewczynach wszczepione zostanie hutnicze DNA?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this