Znajdź nas na

FAKTY

Ruch Marka Materka stawia na Dariusza Lorantego w wyborach do Senatu!

Jak w piątek (26 sierpnia) na terenie ostrowieckiego Osiedla Pułanki na tle zdemontowanego z cokołu samolotu, ogłosił Marek Materek, w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych do Senatu RP kandydatem Ruchu Marka Materka będzie m.in. Dariusz Loranty. – Osoba doskonale znana mieszkańcom Ziemi Świętokrzyskiej, Ostrowca Świętokrzyskiego, od urodzenia związany z Ostrowcem Świętokrzyskim, jest czołowym negocjatorem policyjnym III RP, wykładowcą akademickim, specjalistą w zakresie bezpieczeństwa – mówił Marek Materek.

Źródło: Dariusz Loranty/archiwum prywatne

Jak podkreślał Marek Materek, bardzo się cieszy, że to Dariusz Loranty będzie reprezentował jego ruch i będzie starał się o głosy mieszkańców północnej części województwa świętokrzyskiego w wyborach do Senatu RP.

– My, z naszymi strukturami, które działają we wszystkich powiatach tego okręgu północnego, będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, tak aby kandydat ponadpartyjny zdobył zaufanie wyborców i uzyskał mandat senatora RP, a później służył samorządowcom wsparciem  w lobbowaniu za sprawami, które dla północnej części województwa świętokrzyskiego  są po prostu ważne – zapowiada Marek Materek.  

Dariusz Loranty podkreślał, że cieszy się, iż w swoim rodzinnym mieście – Ostrowcu Św. uzyskał poparcie Ruchu Marka Materka, którego od dawna obserwował.  Dodał, że o przystąpieniu do Ruchu zdecydowało kilka przesłanek. 

– To jest na pewno sprawność organizacyjna, bo ja nie wierzę w przypadki, a wierzę w znaki. Nie ma takiej możliwości, żeby 25-letni człowiek dobrze zarządzał miastem powiatowym, a wiem jakie to jest ciężkie. Okazało się, że jest to możliwe. Okazało się, że przyciągnął wiele innych osób z bardzo szerokich kręgów województwa. Przyciągnął również mnie. Czyli pewne zdolności, umiejętności menedżerskie, sprawność zarządzania mnie przekonała – deklarował Dariusz Loranty.

Podkreślał, że przekonało go również to, że Marek Materek „nie jest nastawiony na konfrontację, nie widzi żadnej zawiści, czy chęci walki”.

– Szkoła, dom, parędziesiąt metrów stąd, na sąsiednim osiedlu – mieszkanie, praca w pobliżu, rodzinny Kunów parę kilometrów stąd. Jestem u siebie i liczę na poparcie mieszkańców – mówił Dariusz Loranty.

Źródło: FB Marek Materek

Marek Materek zapewnia, że swoich kandydatów do Senatu RP będzie miał również w okręgu centralnym, obejmującym Kielce i powiat kielecki ziemski, jak i na terenie południowych powiatów województwa świętokrzyskiego. 

– Staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie społeczne. Wszędzie tam, gdzie widzimy, że nasz ruch jest potrzebny i jest na niego społeczne zapotrzebowanie, tam staramy się na to zapotrzebowanie odpowiedzieć, bo nie jest przypadkiem, że do organizacji, która jest ruchem społecznym, a jeszcze nie partią polityczną, przyłączają się przedstawiciele różnych środowisk w różnych częściach województwa, a także dostajemy zapytania i  chęć współpracy z różnych stron tego kraju. To jest bardzo miłe i bardzo cieszy, że jest przestrzeń dla kolejnej organizacji, która skupia ludzi, ale skupia ponad tymi podziałami, które są dotychczas nam znane.  My staramy się taką organizację budować od 8 lat – wyjaśniał Marek Materek, podkreślając, że ocenę tej pracy pozostawia zawsze wyborcom. Zapewnił, że w najbliższych miesiącach prezentowani będą nazwiska kolejnych kandydatów do senatu w pozostałych okręgach, tłumacząc, że zainteresowanie przystąpieniem do Ruchu Marka Materka jest duże zarówno na terenie Ostrowca Św., jak i powiatu ostrowieckiego (są to zarówno radni, jak i osoby, które nie angażowały się wcześniej w życie publiczne).  Dodał, że jest nastawiony na rozmowę z każdym samorządowcem  i każdą organizacją, która jest gotowa ponad politycznymi podziałami współpracować dla województwa świętokrzyskiego  i dla poszczególnych gmin i powiatów.  

– Nie wykluczam współpracy z nikim dlatego każdego do naszego ruchu zapraszamy i dla każdego drzwi będą otwarte, dla osób, które wyznają podobne do nas poglądy dotyczące współpracy – podsumował Marek Materek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this