Znajdź nas na

REKLAMA

Rusza cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”

Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Pierwszy spotkanie online już 17 listopada.

PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP – grafika

Z nowym rokiem Pracownicze Plany Kapitałowe wchodzą w ostatnią fazę wdrażania – do systemu dołączą m.in. pracownicy sektora finansów publicznych. A to oznacza, że w urzędach samorządowych zbliża się gorący okres związany z wyborem instytucji zarządzającej PPK, podpisaniem umów czy tworzenie pierwszych list uprawnionych pracowników.

Dlatego Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Podczas rozmów eksperci PZU TFI będą przedstawiać prawne i praktyczne aspekty wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych, odpowiedzą też na pytania przesyłane przez pracowników administracji samorządowej.

1 stycznia wejdzie w życie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która dla jednostek samorządu terytorialnego oznacza konieczność częstszego organizowania przetargów. Dotyczy to również zawierania umów o zarządzenie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w przypadku zamówień, których wartość przekracza progi unijne.

Samorządy będą więc zmuszone podjąć podwójny wysiłek – związany z przetargiem i z wprowadzeniem Planów. Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Temu będzie poświęcona pierwsza rozmowa „PPK w samorządach – jak uniknąć dodatkowych obowiązków?”. Gościem Serwisu Samorządowego PAP będzie dyrektor Biura Prawnego TFI PZU Jakub Pyszyński.

W ramach cyklu odbędzie się pięć rozmów:

17 listopada, godz. 10:00 – PPK w samorządach – jak uniknąć dodatkowych obowiązków,

23 listopada, godz. 14:00 – PPK w samorządach – jak sprawnie wprowadzić Plany,

30 listopada, godz. 14:00 – Bezpłatny serwis do obsługi PPK – w czym pomaga i jak go obsługiwać,

3 grudnia, godz. 14:00 – PPK – jak dobrze wybrać zarządzającego,

15 grudnia, godz. 14:00 – PPK w pytaniach i odpowiedziach.

Wszystkie rozmowy będą transmitowane na stronie https://samorzad.pap.pl.

Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji. Pytania można także przesyłać już teraz na adres samorzad@pap.pl.

Partnerem cyklu „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP” jest PZU TFI.

Pracownicze Plany Kapitałowe to element trzeciego filaru emerytalnego. Ich celem jest systematyczne gromadzenie oszczędności przez uczestnika PPK z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez niego 60. roku życia.

Do systemu zostają automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55 lat. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także do nich przystąpić.

Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników (podstawowa wpłata wynosi 2 proc. wynagrodzenia), pracodawców (1,5 proc. wynagrodzenia) oraz państwo (240 zł rocznie).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Joanna Suska: Nakręćmy się wszyscy na pomaganie! Serduszko na plastikowe nakrętki stoi już przy domu kultury w Ćmielowie! [FOTO]

FAKTY

Projekt na kwarantannę narodową: wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy!

FAKTY

Premier: złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this