Znajdź nas na

FAKTY

Ruszyła pomoc dla seniorów organizowana przez lokalne struktury PiS!

12 osób zgłosiło się od wczoraj (14 marca) do pomocy seniorom w robieniu zakupów, w ramach ogólnopolskiej akcji, jaką na naszym terenie koordynują ostrowieckie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Koordynatorem działań został Krzysztof Ołownia, który podkreśla, że w obliczu wydarzeń, jakie dotknęły nasz kraj, mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i Ostrowca Św. mają wielkie serca i chcą pomagać innym. – Brakuje nam tylko osób, które chciałyby pomóc i pochodziły z gminy Bałtów – mówi Krzysztof Ołownia, koordynator akcji w powiecie ostrowieckim.

Zdjęcie ilustracyjne

– Od wczoraj (sobota, 14 marca) do dziś (15 marca) zgłosiło się 12 osób. Wszystkie posiadają prawo jazdy, samochody, teraz układam to wszystko regionami. Tych zgłoszeń było dużo więcej, to naprawdę warto podkreślić, ludzie stają na wysokości zadania, mają świadomość problemu, są chętni nieść pomoc – tłumaczy Krzysztof Ołownia. 

Podkreśla, że starał się utworzyć listę według miejsc zamieszkania, w zależności od tego z jakiej miejscowości pochodzi senior potrzebujący pomocy. W skrócie wygląda to tak, że jeżeli przychodzi zgłoszenie od osoby starszej, wysyłana jest osoba, która znajduje się najbliżej jej miejsca zamieszkania. Dla przykładu, gdy senior mieszka na terenie gminy Waśniów, przyjeżdża do niego osoba, która mieszka na terenie tej właśnie gminy. 

– Ważne jest też to, żeby senior nie bał się, że przyjdzie do niego ktoś, kto chce go oszukać, a osoba, którą zna z widzenia. Tych zgłoszeń na razie nie jest dużo, póki co zgłosiły się dwie osoby z Ostrowca Św., które potrzebowały pomocy – dodaje Krzysztof Ołownia. 

Praktycznie z każdej z gmin z powiatu ostrowieckiego zgłosili się już wolontariusze, którzy będą pomagać osobom starszym w zakupach. Brakuje jeszcze chętnych z gminy Bałtów. 

– Gdyby znalazły się takie osoby, bardzo prosiłbym je o kontakt ze mną – apeluje Krzysztof Ołownia. 

W praktyce pomoc seniorom będzie wyglądała tak, że na podany przez koordynatora numer telefonu dzwoni osoba starsza, która potrzebuje pomocy.

– W tym momencie szybko szukam wolontariusza, który będzie wolny i będzie mógł podjechać jak najszybciej do seniora, Chciałbym także, aby każda osób, która zgłosi się do tego rodzaju wolontariatu wyposażona została w rękawiczki ochronne i płyn odkażający – dodaje Krzysztof Ołownia.

Podkreśla, że do pomocy stara się także zaangażować inne organizacje jak m.in Związek Strzelecki „Strzelec” z  Ostrowca Św. To będzie także wymierna pomoc.

Przypomina, że akcja do której się włączyli ma wymiar ogólnopolski. Zainicjowana została przez ogólnopolskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this