Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Są młode, piękne i utalentowane! Ich osiągnięcia sportowe doceniono w gminie Kunów!

Natalia Bugajska, absolwentka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, a także Kamila Mikos, absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie otrzymały czeki w wysokości 5000 zł każdy, od burmistrza miasta i gminy w Kunowie – Lecha Łodeja. – Te dziewczyny to nasza duma. Podczas imprez sportowych i zawodów reprezentowały naszą gminę. W tym roku skończyły szkoły podstawowe, chciałem, aby wiedziały, że je doceniamy. Mam nadzieję, że o naszej gminie nie zapomną krocząc dalszą drogą swojego sportowego życia – mówi Lech Łodej.

Od lewej: Kamila Mikos i Natalia Bugajska, nagrodzone podczas Dni Kunowa czekami o wartości 5 000 zł przez burmistrza miasta i gminy w Kunowie – Lecha Łodeja fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dwa czeki, po 5000 zł każdy, to jednorazowe nagrody, przyznane na wniosek Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy w Kunowie podczas tegorocznych Dni Kunowa. Otrzymały je dwie utalentowane sportowo nastolatki.

Kamila Mikos ma 14 lat i trenuje fitness, startuje w zawodach fitness gimnastyczny juniorów i seniorów w kategorii fitness artystyczny, 15-letnia  Natalia Bugajska w fitnessie artystycznym – akrobatycznym. 

– Nie do końca jeszcze wierzymy, że otrzymałyśmy te nagrody. Pieniądze z pewnością się przydadzą. Być może wykorzystamy je na wyjazdy na zawody, nasze stroje również kosztują – mówiły tuż po wręczeniu nagród, utalentowane nastolatki, które na swoich kontach mają już wiele zwycięstw.   

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i Kamila Mikos
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kamila Mikos uczestniczyła w mistrzostwach polski seniorów, gdzie zajęła 3 miejsce, wcześniej w debiutach w kategorii juniorów, gdzie zdobyła pierwsze miejsce  w fitness artystycznym, a także wcześniej w zawodach dzieci, gdzie również osiągała osiągała liczne sukcesy.

A jej pasja zaczęła od pokazów w galerii, które tak bardzo się jej spodobały, że postanowiła sama spróbować.

– Nie mogę powiedzieć, że to prosta dyscyplina. Wymaga systematyczności.  Bez tego treningi nie mają sensu. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie  pomagała mi się rozwijać, na pewno w jakimś stopniu mnie wspierała. Koleżanki i koledzy gratulowali, po zawodach  pytali jak mi poszło. Bardzo im za to dziękuję – tłumaczy Kamila Mikos.

Natalia Bugajska od zawsze chciała trenować gimnastykę. Już na pierwszych zajęciach odkryła, że to dyscyplina dla niej.  Na swoim koncie ma pierwsze miejsce zdobyte na mistrzostwach świata i trzecie miejsce zdobyte na mistrzostwach Europy.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

–  Trenuję w wakacje 3 razy w tygodniu, przed zawodami codziennie po półtorej, dwie godziny. Sprawia mi to przyjemność. Ginastyka to również piękne stroje, które swoim kolorem, a także krojem podporządkowane są do układów i prezentacji.  Niektóre są typowo  taneczne, inne bardziej romantyczne. W sumie będzie ich około 10 – tłumaczy Natalia Bugajska. 

Nastolatki wybrały już swoje wymarzone szkoły średnie. Kamila Mikos wybiera się do Liceum Ogólnokształcącego nr I imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.na kierunek lingwistyczno-ekonomiczny, Kamila zaś do Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Św.  na kierunek biologiczno-chemiczny. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Natalia Bugajska
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Osoby, które zajmują miejsca na mistrzostwach świata i Europy muszą być docenione. To też podziękowania dla tych zdolnych młodych sportsmenek za te wszystkie lata, gdy chodziły do naszych gminnych szkół, jeździły na zawody.  Mam nadzieję, że o nas nie zapomną, że będą do nas chętnie wracać i współpracować podczas różnego rodzaju imprez promocyjnych, czy pokazów – podsumowuje Lech Łodej. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this